Münazara yarışmasında Ali Güral Lisesi birinci oldu

Münazara yarışmasında Ali Güral Lisesi birinci oldu
Kütahya’da 22 Lise arasında yapılan münazara yarışması yapılan final maçı ile sona erdi.

Kütahya’da 22 Lise arasında yapılan münazara yarışması yapılan final maçı ile sona erdi. Final karşılaşmasına katılan Vali Kenan Çiftçi derece elde edenleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi ve Sınav ve Zafer Dershanelerinin ortaklaşa düzenlediği ve 09 Ocak’ta başlayan liseler arası münazara yarışmasına 22 lise katıldı. Yarışma, Belediye Kültür Sarayı Tiyatro Salonunda yapılan final maçı ile devam etti. Final karşılaşmalarında Atatürk Lisesi ve Hayme Ana Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Ali Güral Lisesi karşılaştı. Her iki tarafların kendi düşüncelerini anlatması ve karşı tarafı ikna etme mücadeleleri salonu dolduran öğrenciler ve velileri tarafından alkışlarla desteklenirken yapılan kıyasıya fikir tartışmaları dikkat çekti.
Yapılan yarışma sonucunda jürinin belirlediği ve münazara boyunca “En Güzel konuşan tartışmacı kategorisinde Atatürk Lisesi öğrencisine ödülünü Kütahya Sınav ve Zafer Dershaneleri Kurucusu Dr. Fazıl Kasap verdi. Daha sonra münazara yarışması sonuçları jürinin verdiği karar neticesiyle açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre münazara final karşılaşmalarına katılan Atatürk Lisesi 3., Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi 2. ve Ali Güral Lisesi de 1. Seçildi. Açıklanan sonuçlar salonda büyük alkış alırken derece elde eden öğrencilere Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve Milli Eğitim Müdür yardımcısı Muhsin Kaymak ödüllerini verdi. Münazaraya katılan okulların müdürlerine ise Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Yetkin katılım plaketi verdi.
Vali Çiftçi birinci olan Ali Güral Lisesi öğrencilerini tebrik ederek yarışmayı Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi ile birlikte hazırlayan Sınav ve Zafer Dershanelerinin öğrencilere ücretsiz dershane imkanı çeklerini de taktim etti.
Yarışmaya Atatürk Lisesi, Kütahya Lisesi, Özel Başaran Yıldız Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi, Kütahya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Atatürk Teknik ve Meslek Lisesi, Hüsnü Kişioğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Aysel – Selahattin Erkasap Güzel Sanatlar Lisesi, Kılıçarslan Anadolu Lisesi, Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi, Nafi Güral Fen Lisesi, Ticaret Meslek ve Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Özel Konuralp Lisesi, Hayme Ana Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Ali Güral Lisesi, Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Beylerbeyi Ticaret Meslek Lisesi, Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi katılarak, “Sigaranın tamamen yasaklanması”, “Üniversiteye girişi sınavsız olmalıdır”, Dershaneler eğitim sisteminden çıkarılmalıdır”, “Ötenazi hakkı yasallaşmalıdır”, “Dövüş sporları yasaklanmalıdır”, “Bireysel silahlanma yasaklanmalıdır”, “Okul üniforması kaldırılmalıdır”, “İdam cezası mutlaka olmalıdır” gibi konuları yaklaşık 1 ay boyunca tartıştılar.
Yarışma sonrası yapılan yarışma hakkında bilgi veren Sosyal Bilimler Lisesi yetkilileri yarışmanın amacına ulaştığını, öğrencilerin tartışma ve genel kültür yeteneklerinin oldukça geliştiğine inandıklarını kaydederek birin olan okulun öğrencilerini tebrik ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com