Münevver cinayetinde şok gelişme

Münevver cinayetinde şok gelişme
Korkunç bir cinayete kurban giden Münevver Karabulut'un olay günü giydiği elbiseleri Bakırköy Adliyesi emanetinden dün alan Avukat Rezan Epözdemir, aynı elbisilerle bugün Çağlayan Adliyesi'nin önüne gelip basın açıklaması yaptı

Epözdemir, beraberinde Karabulut’un olay günü giydiği elbise ve çizmelerin bulunduğu çuvalı da getirdi. Çuval burada açıldı ve içindeki kanlı eşyalar kameralara gösterildi.

Münevver Karabulut’un ailesinin avukatı Rezan Epözdemir bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yaptı. Ceza yargılamasının sona erdiğini ve suç delili olmayan maktuleye ait eşyaların kendilerine teslim edildiğini ifade eden avukat Epözdemir, "Müvekillerim yaşadığı travmatik ve psikolojik süreç hezeyanlar nedeniyle onlar gelemediler. Gelmeleri çok makul ve uygun davranışta olmazdı. Hal böyleyken biz özel vekaletname ile başvurduk.

Maktulenin böylesine hunharca ve vahşice cinayetin işlendiği anda üzerinde bulunan kıyafetlerini çizmesini bütün üzerindeki kıyafetlerini keza günlüğünü kartvizitlerini teslim aldık an itibarı ile. Bundan sonrasında ailenin acısı kat be kat katlanıyor. Çok kolay değil. Son derece hunharca ve vahşice bir cinayet.

Dolayısıyla sonrasından aile ile yaptığımız fikir alışverşinde bunları kendilerine teslim etmeme noktasında görüş birliğine vardık. Sadece yazılı metaryeller varsa günlük ve kartviziti bunları teslim edeceğiz.

Bunların dışında kalan üzerindeki kıyafetleri, çantasını çizmelerini hepsini ortak bi kararla imha edeceğiz ya da naaşına yakın bir yere gömeceğiz. Bu konuda aileden yetki aldık.Kendleriyle görüştük. Böylesinin daha sağlıklı ve makul olabileceği kanaatindeyiz.

4.5 yıllık sonunda ciddi bir hukuki mücadele götürdük. Her şeye rağmen dik durmaya çalıştık. Sanıklar çok ağır cezalar aldılar. Nihayetinde bugünde sürecin son halkasıydı. Gelip maktuleye ait olan ve manevi mirası olarakta addedilebilecek eşyaları teslim aldık.

Bugün aileyle yapacağımız fikir alışverişi sonrasında naaşına yakın bir yere gömeceğiz yada bir şekilde imha edeceğiz. Yazılı materyalleri kendilerine teslim edeceğiz" diye konuştu.

Münevver Karabulut’un olay günü giydiği giysiler ve çizmesi ise kameralara yansıdı. Epözdemir, söz konusu giysileri dün Bakırköy adliyesinden almıştı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com