Münevver Karabulut cinayetinde son gelişme

Münevver Karabulut cinayetinde son gelişme
Cem Garipoğlu, iddiaya göre cinayeti...

İstanbul Bahçeşehir'de bir villada 3 Mart 2009'da öldürülüp Beşiktaş'ta çöp konteynırına bırakılan Münevver Karabulut'un katil şüphelisi Cem Garipoğlu, iddiaya göre cinayeti tek başına planlı işledi.

Savcı Uğur Başar, 11 sayfalık mütaalasında Garipoğlu'nun cinayeti tek başına planlı işlediğini, testerenin önceden alınıp eve konduğunun kesin olduğunu savundu. Mütaalada Garipoğlu'nun bilinmeyen bir nedenden ötürü Karabulut'u öldürmeye çok daha önceden karar verdiği ve aradan geçen zamana rağmen vazgeçmeyerek "ruhi sükûnete" erdiği ve kararını soğukkanlı bir şekilde uyguladığı yer aldı. Başar, Garipoğlu hakkında 24 yıl hapis istedi.

BABANIN İŞTİRAKI YOK

Başar, sanık amca Hayyam Garipoğlu'nun "Suçluyu kayırma" ve anne Tülay Makbule Garipoğlu'nun "Suç delillerini gizlemek, değiştirmek ve yok etmek" suçunu işlediğini belirtti. Baba Mehmet Nida Garipoğlu'nun Karabulut'un öldürülme olayına iştirak etmediğini sadece suçluyu kayırma suçunu işlediğini iddia eden Başar, "Her ne kadar sanığın Münevver Karabulut'un öldürülme olayına iştirak ettiği iddia edilmiş ise de sanığın kullandığı cep telefonunun baz istasyonu bilgileri dikkate alındığında sanığın olay günü değişik saatlerde şirketlerine ait Lüleburgaz'da bulunan Burgaz Rakı'ya ait fabrikada ve Avcılar'da şirket binalarında olduğunu doğrulayan baz istasyonu bilgilerinin mevcut olduğu ve bu baz istasyonu bilgilerine herhangi bir kimsenin müdahale etme, değiştirebilme imkânı olmadığı, ayrıca otoyol giriş çıkış kayıtlarının da sanığın savunmasını doğruladığı anlaşılmıştır" dedi.

"CEM'E HAKARET ETMEDİ"

Karabulut'un Garipoğlu'na hakaret etmediğini belirten Başar "Cem her ne kadar Münevver'in olaydan bir süre önce buluştuklarında kendisine 'Sen ne biçim erkeksin' dediğini ileri sürmüşse de bunun hiçbir maddi delille desteklenmediği ve sanığın bu yöndeki savunmasının doğruluğuna itibar edilemeyeceği, yine Cem'in olay günü Münevver'in cep telefonunda gördüğünü iddia ettiği mesajlara ilişkin olarak da hiçbir maddi delil bulunamadığı gibi olayın oluş şekli karşısında bu suçun oluşmasına etkisinin olamayacağı, bu sebeplerden dolayı 'haksız tahrik' uygulanmasını gerektirir maktülden kaynaklanan haksız hareketin bulunmadığı anlaşılmıştır" görüşüne yer verdi. 'Cinayeti tek başına planlayıp işledi'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com