Muradiye'te 4 bin kişilik spor ve kongre merkezi yapılacak

Muradiye'te 4 bin kişilik spor ve kongre merkezi yapılacak
Muradiye Belediyesi'ne 4 bin kişilik Spor ve Kongre Merkezi yapılması için, yaklaşık 45 bin 370 metrekare arsanın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne tahsisi ve inşaatın yapımı için Valilik Toplantı Salonu'nda protokol imzalandı.

Muradiye Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak’ın katıldığı imza protokolünde konuşan Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, “Muradiye Belediyesine kayıtlı 25 bin 370 metre kare arsa ile 20 bin metre kare iki arsanın Gençlik ve Spor Bakanlığınca 4 bin kişilik Spor ve Kongre Merkezi yapılması için arsanın devir teslimi ve inşaatın yapımı protokolü için toplanmış bulunuyoruz. Tahsis edilen arsa üzerine 4 bin kişilik Spor ve Kongre Merkezinin yapılacak ayrıca arsa üzerine ilave spor üniteleri yapılabilecek. Protokol imzalandıktan sonra en az 2 yıl içinde tesisin yapımına başlanacak. Manisa büyükşehir oluyor, dolayısıyla bu tesis ilimizin çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Belediye başkanımız kendi arsasının dışında Coca-Cola Hayat Artı Vakfı'nın da rızasıyla onlara ait bir arsayı da buraya tahsis etmiş olup, dolayısı ile onlara da teşekkür ediyorum İnşaatın yapımı bittikten sonra tesise Manisa Muradiye Spor ve Kongre Merkezi adı verilecek” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak, 4 bin kişilik Spor ve Kongre Merkezinin yaklaşık 28 -30 trilyona mal olacağını söyledi. Muradiye Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı ise büyükşehir olma sürecinde projenin büyük bir önemi olduğunu ifade ederek “Muradiye belediyesi olarak tesisin yapılması için devrettiğimiz arsanın çok değerli bir alan olduğunu iyi biliyoruz. Söz konusu arsanın devri kararını sadece meclis olarak almadık, Muradiye halkının görüşü ile birlikte aldık. Bu kararımızla Manisa’nın büyükşehir olma sürecinde ilk hediyemiz olsun istedik” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, 45 bin 370 metrekara arsanın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne tahsisi ve inşaatın yapımı için protokol imzalandı. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com