Muratdağı termal turizm merkezine yeni konaklama tesisi yapılıyor

Muratdağı termal turizm merkezine yeni konaklama tesisi yapılıyor
Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Muratdağı Kaplıcasında yeni konaklama tesisi yapılıyor.

Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Muratdağı Kaplıcasında yeni konaklama tesisi yapılıyor.
Gediz Belediyesi'nin işlettiği Termal Turizm Merkezi Muratdağı Kaplıcasının Kirazlı Yaylasında yapılması kararlaştırılan yeni konaklama birimi için ihale kararı alındığı bildirildi.
Gediz Belediye başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, özellikle yaz aylarında şifalı termal suları ve doğal güzelliği ile birçok yerli ve yabancı turisti ağırlayan Muratdağı Termal Turizm Merkezinde yeni düzenlemeler yapılarak kaplıcanın konaklama kapasitesini artıracaklarını söyledi.
Muratdağı Termal Turizm Merkezinde giderek artan konaklama ihtiyacının karşılanması içi Kirazlı Yaylasına yeni konut yapacaklarını belirten Belediye Başkanı Saraoğlu, 'Muratdağı doğal güzellikleri yanında şifalı sıcak ve soğuk sularıyla insanlığa bir armağandır. 1450 metre yükseklikte şifa dağıtan bu doğa mucizesi Muratdağı Kaplıcalarının Gediz Belediyesi sınırları içerisinde bulunmasından dolayı şanslıyız. Termal Turizm Merkezimizde bulunan Kirazlı Yaylasında yeni konaklama birimleri oluşturmak üzere harekete geçtik. Kirazlı yaylasında 3 oda+ salon, mutfak, WC, duş ve verandalı olmak üzere 5 adet 70 metrekarelik 12 ay hizmet verecek betonarme konut yapım işi planlamalarımız tamamlandı. Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilecek ihale kapsamında ayrıca konutların çevre düzenlemeleri ile otopark yapılacak. 12 ay hizmet verecek konutların ısıtma sistemi de düşünülerek. Şömineli boyler sistemi geliştirilerek, hem ısınma hem de sıcak su ihtiyaçları karşılanacaktır' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com