Mursi taraftarları da sokaklara döküldü

Mursi taraftarları da sokaklara döküldü
Mısır'da son haftalarda yoğunlaşan protestolarla baskı altına alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek gösterisi düzenlendi.
Kahire Üniversitesi önünde toplanan binlerce kişi, Mursi'yi destekleyen ve şiddet olaylarını kınayan sloganlar attı. Son haftalarda Mursi karşıtı gösterilerde çıkan olaylarda 70 insan ölmüştü.
 
Mitinge katılan Hala İsmail, 'Devlet kurumlarının yıkılmasına, anarşiye karşıyız. Devletin meşruiyetini ve Muhammed Mursi'yi desteklemeye geldim.' dedi. Hala İsmail, polise Molotof kokteyli ile saldırırken hayatını kaybedenlere şehit denilmesine de karşı olduğunu dile getirdi. Eşref Şerif ise Mursi'yi sadece Müslüman Kardeşler'in değil, halkın büyük bölümünü desteklediğine dikkat çekti ve yüzde 64 oyla kabul edilen anayasayı da kimsenin feshedemeyeceğini vurguladı.
 
Cemaat-i İslamiye tarafından düzenlenen mitingde 'Halk, Allah'ın kanununun uygulanmasını istiyor' gibi pankartlar taşındı. Selefi gruplar ve Müslüman Kardeşler ise gösteriye temsilci göndermekle yetindi.
 
Cumhurbaşkanının ikamet ettiği Kubba Sarayı önünde ise küçük bir grup ise Muhammed Mursi'yi protesto etti. Gösteride son haftalarda polisle çatışırken ölen bazı gençlerin fotoğrafları taşındı.
 
Cihan'a konuşan gösterici Ahmed Abdulhamid, Mursi'nin istifasını istedi ve Müslüman Kardeşler'i eleştirdi. Abdulhamid, 'Gençler hem çalışmak hem de evlenmek istiyorlar. Fakat buna imkan yok. Şu andaki durum Mübarek devrinden de kötü.' dedi. Fethi el Haddad ise iki yıldır işsiz olduğunu belirterek, 'Başlattığımız devrimi tamamlamamız gerekir. Mursi gitmeli.' diye konuştu. (KKK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com