Mursi, yemin edip göreve başladı

Mursi, yemin edip göreve başladı
Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Anayasa Mahkemesi'nde yemin ederek göreve resmen başladı. Mursi, orduya şimdi kışlaya dönme zamanı olduğunu hatırlattı.
Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Anayasa Mahkemesi'nde yemin ederek göreve resmen başladı. 
 
Anayasa Mahkemesi'nde yapılan törenin ardından Mursi için Kahire Üniversitesi'nde ayrıca bir tören düzenlendi. Mursi'nin cumhurbaşkanlığı görevine gelmesinden dolayı Mısır Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı 21 pare top atışı yaptı. 
 
Kahire Üniversitesi'nde yemin metninini bir kez daha okuyan Mursi, Mısır'ın geleceği için daha fazla çalışacağını söyledi. 
 
Ordunun görevi belirttiği tarihte teslim etmesinin, takdir edilecek ve saygı ile karşılanacak bir davranış olduğunu ifade eden Mursi, ''Ordu sözünde durdu, şimdi ordunun kışlasına dönerek gerçek vazifesi olan sınırlara dönme zamanı'' dedi.
 
Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, ülkede yaşanan devrimi başka Arap ülkelerine ihraç etmek gibi bir gayretleri bulunmadığını kaydetti.
 
Suriye'deki gelişmeler ile ilgili olarak ''Suriye'de akan kan durmalıdır'' diyen Mursi, Mısır ile Filistin'in bundan sonra her konuda işbirliği yapacağını belirterek, Filistin davası için çaba harcayacaklarını anlattı.
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com