MÜSİAD heyeti depremin vurduğu Simav'ı ziyaret etti

MÜSİAD heyeti depremin vurduğu Simav'ı ziyaret etti
Ömer Cihat Vardan başkanlığındaki Müstakil Sanayici ve İşadamları (MÜSİAD) Derneği üyeleri, depremin vurduğu Kütahya'nın Simav ilçesini ziyaret etti.

Ömer Cihat Vardan başkanlığındaki Müstakil Sanayici ve İşadamları (MÜSİAD) Derneği üyeleri, depremin vurduğu Kütahya'nın Simav ilçesini ziyaret etti.

Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan'ı makamında ziyaret eden MÜSİAD heyeti, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Türkiye'nin Simav depreminden çıkaracağı dersler olduğunu ifade eden MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihat Vardan, 1999'daki İzmit depremini yaşayan biri olarak Simavlıları çok iyi anladığını kaydetti.
Simav'daki depremde can kaybının olmamasının en büyük sevinçleri olduğunu ifade eden Vardan, 'Ancak mal, canın yongası. Zararların karşılanması, insanların tedavi edilmesi, yaraların sarılması gerekiyor. Kamu ve özel kurumlarının hepsini depreme dayanıklı yapmamız lazım. Bu gün burada bir şey olmadı diye kimsenin yarın ölmesini bekleyecek halimiz yok. Bu tedbirleri almamızın zamanı çoktan geçti. Bunlar artık hepimize teker teker ders olmuş olsun. En azından bundan sonra yapılacaklarla ilgili bu
tedbirleri almış oluruz. Ben başkanın nezdinde Simav halkına geçmiş olsun dileklerimi şahsım ve MÜSİAD yönetim kurulu adına arz etmek istiyorum. Dediğim gibi inşallah elimizden geldiği kadar bu acıları paylaşmaya, yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Simav'ın başına gelmiş felaketi, herkesin duymasını sağlamaya gayret edeceğiz' dedi.
Kamuoyu gündeminde Simav depreminin hafife alınmamasını istediklerini ifade eden Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
MÜSİAD'ın Simav ziyaretinde Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral da hazır bulundu. Belediyenin ardından çadır kent ve kaymakamlığı ziyaret eden MÜSİAD heyeti, daha sonra ilçeden ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com