MÜSİAD heyeti KKTC'de

MÜSİAD heyeti KKTCde
KKTC Başbakanı Yorgancıoğlu: "MÜSİAD’ın uluslararası alanda yürüttüğü çalışma ve deneyimlerini bizimle paylaşması, buradaki iş insanlarının ve yatırımcıların önünü açması adına önemlidir"

LEFKOŞA (AA) - KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) uluslararası alanda yürüttüğü çalışma ve deneyimlerini kendileriyle paylaşmasının, KKTC'deki iş insanlarının ve yatırımcıların önünü açması adına önemli olduğunu belirtti. 

Başbakan Yorgancıoğlu, KKTC’de temaslarda bulunan MÜSİAD Başkanı Nail Olpak ve heyetini makamında kabul etti. Yorgancıoğlu, kabulde yaptığı konuşmada, MÜSİAD gibi Türkiye’nin, dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren böylesi girişimci bir örgütünün adada olmasının kendileri açısından çok önemli olduğunu kaydetti.

Yorgancıoğlu, derneğin KKTC’de şube açacak olmasının da daha bir anlam ve önem taşıdığını söyleyerek, MÜSİAD’ın uluslararası alanda yürüttüğü çalışma ve deneyimlerini kendileriyle paylaşmasının, buradaki iş insanlarının ve yatırımcıların önünü açması adına önemli olduğunu vurguladı. 

Bugüne kadar yapılan katkılara devam edileceğinden emin olduğunu dile getiren Yorgancıoğlu, KKTC'de açılacak şubenin çalışmalarının verimli olması temennisinde bulundu.  

MÜSİAD Başkanı Nail Olpak da KKTC’de 250 kişilik işadamının yer aldığı büyük bir grupla bulunduklarını belirterek, Kıbrıs’taki MÜSİAD temsilciliğinin açılışını yapmak ve derneğin yurt içi ve yurt dışı şube temsilcilerinin bir arada olmasını fırsat bilerek, genişletilmiş bir toplantı yapmak istediklerini belirtti.

Olpak ayrıca Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nu Kasım 2014’de İstanbul’da düzenleyecekleri fuara da davet etti.

MÜSİAD heyeti daha sonra KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber'i makamında ziyaret etti. Siber, iş adamlarının görüşlerine önem verdiklerine dikkati çekerek, heyetin, ülke hakkında yapacağı değerlendirmelerin ve vereceği mesajların önemli olduğunu kaydetti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com