MÜSİAD'ın 21. Yaşı!

MÜSİAD'ın 21. Yaşı!
21. kuruluş yıldönümünü kutlayan MÜSİAD da 2023 vizyonunu netleştiriyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), 21. kuruluş yıldönümü coşkusunu yaşıyor. Türkiye'de girişimciliğin dinamolarından olan kurum, 21. yaşını, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun katıldığı bir toplantı ile kutladı. Sütlüce'deki genel merkezde yapılan kutlama programına MÜSİAD üyeleri ve şube başkanları da katıldı.
GERÇEK GÜCE TEŞEKKÜR

Programın açılışında konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 'Daha güçlü bir ülke, üretimden ve bölüşmekten geçiyor. Sizler ülkenin gerçek gücüsünüz, çünkü üreticisiniz. Üretenlerimize, iş dünyamıza yürekten şükranlarımızı ifade ediyorum' dedi. Başbakanın İstanbul programına katılmak üzere konuşmasını hızlı tamamlayan Vali Mutlu, MÜSİAD'ın 21. yaş günü pastasını kestikten sonra "Sizlere iyi bir sohbet borcumuz var" diyerek ilerleyen tarihte yeniden geleceğini belirtti.

2023 VİZYONUMUZ VAR

MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan da konuşmasında, Kastamonu'da polis otosuna saldırıyı lanetlediğini belirtti. Vardan, 'Huzur ve istikrarımızın bozulmasına yönelik olarak cereyan eden bu olayları kökünden lanetliyorum' dedi. MÜSİAD'ın 21 yılda ulaştığı büyüklükler ve ülke ekonomisine yaptığı katkıları anlatan MÜSİAD Başkanı Ömer Cihad Vardan, Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023'e yönelik vizyonları hakkında da açıklamalarda bulundu.

ÖNCE OTO SONRA UÇAK

MÜSİAD üyelerinin halihazırda Türkiye ihracatının yüzde 15'ini gerçekleştirdiği bilgisini veren Vardan, "Ülkemizin 2023 hedefi olan 500 milyar dolar gerçekleştiğinde bunun yüzde 15'i 75 milyar dolar ediyor. Mevcut oranımızı artırmasak bile 2023'teki ihracatımız 75 milyar dolar oluyor" diye konuştu.

KATMA DEĞERLİ ÜRETİM

Tüm üyelere 'Yüksek teknolojili ve katmadeğerli üretim' için alarm verdiklerine dikkat çeken MÜSİAD Başkanı Ömer Cihad Vardan, yerli araba ve uçakla ilgili şöyle devam etti: "Türkiye önce yerli elektrikli otoyu yapmalı. Çünkü bu teknoloji şu anda bizde var. Geçen fuarımızda insansız hava aracını sergilemiştik. Dolayısıyla Türkiye uçak da yapabilir."

Gelişmeye yenileşmeye devam

MÜSİAD'ın 21. yılı pastası, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Genel Başkan Ömer Cihad Vardan ve önceki dönem başkanları Erol Yarar ile Dr. Ömer Bolat tarafından kesildi. Programda önceki başkanlar da birer konuşma yaptı. Kurucu Başkan Erol Yarar, MÜSİAD'ın sahip olduğu değerlerle yükseldiğine dikkat çekerken önceki başkan Dr. Ömer Bolat, bu değerleri, "İhlas, samimiyet, çok çalışmak ve sağanak gibi fikir üretmek" diye sıraladı. "Durgun su bataklığa dönüşür" uyarısında bulunan Dr. Bolat, MÜSİAD'ın zirvedeki konumunu korumak için yenileşmeyi sürdürmesi tavsiyesinde bulundu.

Üyelere alarm verildi

Açıklanan 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için Türkiye'nin sahiplenmesi gerektiğini söyleyen MÜSİAD Başkanı Vardan, şunları kaydetti: "Hükümetin açıkladığı 2023'e yönelik makro ekonomik hedefleri işadamları ve toplum gerçekleştirecek. Bu hedefler belli bir siyasi irade tarafından koyulmuş olabilir ama toplumun bütün kesimi bu hedefleri sahiplenmeli. Bu hedeflerin gerçekleşmesi noktasında nasıl pozisyon alacağımızı değerlendirdik. MÜSİAD olarak bu hedefler doğrultusunda 2023 vizyon çalışmamızı yaptık. Üyelerimize bu doğrultuda yönlendirmeler yapıyoruz. İşletme büyüklüğü açısından en küçük üyemizden en büyük üyemize kadar bütün üyelerimizin üretim kabiliyetlerini gözden geçirmelerini istedik. Kapasite ve kaliteyi artırmak için yeniden bir değerlendirme yapmalarını istedik. Yani üyelerimizle birlikte 2023 hedefleri için alarm verdik" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com