MÜSİAD'tan KÜTSO'ya ziyaret

MÜSİAD'tan KÜTSO'ya ziyaret
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Develioğlu ve Ali Reis Topçu, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdurrahman Kaan, Necmettin Öztürk, Nazım Özdemir, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Develioğlu ve Ali Reis Topçu, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdurrahman Kaan, Necmettin Öztürk, Nazım Özdemir, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral başkanlığındaki KUTSO Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Ziyarette yapılan konuşmaların ardından, MÜSİAD Heyetine, Kütahya ili tanıtımı ve yatırım imkanları hakkında bilgi sunumu yapıldı.
Kütahya'nın coğrafi konumu itibariyle önemi, ulaşım imkanları, teşvik imkanları, 1.ve 2.Organize Sanayi Bölgelerindeki yatırım alanları, Uluslararası Zafer Bölgesel Havaalanı, enerji kaynakları, sanayi kuruluşları, teknokent tasarım merkezi hakkında bilgileri içeren sunum yapıldı. Sunumda ayrıca ilimizdeki eğitim, sağlık durumuna ilişkin bilgiler verilerek organize sanayi bölgelerinde ve kentin mevcut yatırımları, sektörleri ve istihdama ilişkin bilgiler verildi.
KÜTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kütahya 2.Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özoturaç, Kütahya'ya yatırım yapmak isteyen firmalara 2.Organize Sanayi Bölgesi'nde, Resmi Gazete'de yayımlanan yatırımlarda devlet yardımları ve yatırım teşvik uygulamalarında bölgeler gruplandırması çerçevesinde 3.bölge teşvik kriterlerine göre arsa tahsisi yapılabildiğini belirtti.
KÜTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, 'Kütahya'da yatırım yapacak olan firmaların hem kendilerine, hem de ilimiz ve bölgemizin gelişmişliğine katkı sağlayacaklarını belirterek; “sizlerden, Kütahya'nın bu imkanlarının duyurulması hakkında desteğinizi talep ediyoruz. Çevrenizdeki insanların, Kütahya ile ilgili bilgilenmeleri ve ilimize yatırımcı gelmesi konusunda desteğinizi bekliyoruz” dedi.
MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, yatırımcıların tercihi için şehirde, sanayi alt yapısının ve sosyal yaşam alanlarının hazır olması gerektiğini belirtti.
Vardan, artık Kütahya'da yatırımlar ve sanayi açısından kaydedilen gelişmelerin çok olumlu olduğunu, özellikle otomotiv sektörü yatırımları açısından Kütahya'nın cazip bir üs haline gelmiş olduğunu gördüklerini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com