Muslera'nın idolü Beşiktaşlı!..

Muslera'nın idolü Beşiktaşlı!..
Galatasaray'ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera, özel bir röportaj verdi.

Sansürsüzhaber - Galatasaray'ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, Lig TV'ye özel bir röportaj verdi. Pınar Argun'un sorularını yanıtlayan başarılı kaleci birbirinden önemli ve dikkat çeken şeyler söyledi. Muslera, idolü olarak ise Beşiktaş'ın eski kalecisi Oscar Cordoba'yı gösterdi. İşte Muslera'nın verdiği röportaj...

Galatasaray takımının başarısındaki sır nedir ? Bunu neye bağlıyor ?

"Aslında bir sır yok. Bunun sırrı çalışmaktan geçiyor. Antrenman yapmak  ve çok çalışmaktan geçiyor. İşimi çok seviyorum. Severek yapıyorum. Çok iyi bir işe sahibim" dedi.

Cladio Taffarel için neler söylemek ister?

"Taffarel gibi bir insanla çalışmak bana gurur veriyor. Futbolculuk zamanlarını da biliyorum. Bana artılar kazandırıyor. Onun deneyimlerini kendime alıyorum. Aynı amaç için çalışıyoruz. Taffarel dediğimiz insan futbolculuk kariyeri çok iyi, Dünya Kupası kazanmış biri. Ondan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Daha önceki kaleci antrenörlerimden de çok şey öğrendim."

Aykut ve Ufuk'la bir rekabet içinde... Rekabet içinde olduğu arkadaşları hakkında neler söylemek ister?

"Hem Ufuk'la hem de Aykut'la çok iyi bir arkadaşlığımız var. Böyle değerli insanlar tanımak ekstra avantaj sağlıyor. Çok iyi iki insanla tanıştım. Aramızda tatlı bir rekabet var. Ama kalede sadece 1 kişi oynayabiliyor"

"UJFALUSİ GÜVEN VERİYOR"

Bir kaleci açısından önünde oynayan savunma oyuncuları önemlidir. Bu konudaki fikirleri nedir ?

"Bir kaleci için önünde oynayan 4'lü defans çok önemli. Bizim takımda da birbirinden önemli isimler var. Ufjalusi çok iyi bir futbolcu. Otomatikman benim için bir garanti. Semih Kaya, Galatasaray'ın geleceğinde önemli işler yapacak biri. Her geçen gün daha iyi oluyor. Kaleci olarak tüm sahayı görebiliyorsunuz. Savunmadaki isimler çok başarılı. Özellikle de Ujfalusi çok güven veriyor"

Galatasaray'ın orta sahası da başarılı isimlerden kurulu. Orta saha hakkındaki düşünceleri nelerdir?

"Orta saha bir takım için en önemli mevkilerden biri. Selçuk ve Melo aklıyla oynayan, kafasını kullanan, pas yapmayı seven oyuncular. Ataklarda bize çok yardımcı oluyor. Kaleci için de bu önemli. Samsunspor maçında Selçuk, çizgiye yakın bir yerden top çıkardı. Bu çok önemli. Melo tıpkı lakabı gibi sahada çok koşuyor, mücadele ediyor"

MUSLERA'DAN FATİH TERİM  VE SAMSUNSPOR MAÇI DEVRE ARASI YORUMU...

Fatih Terim için neler söylemek ister?

"Çok değerli bir teknik direktörle çalışıyoruz. Sadece Türkiye'de değil dünya çapında tanınmış bir antrenör. Saha içinde bir amaç için mücadele ediyorsunuz. Ekstra motivasyon olabiliyor. Bizi ateşliyor diyebilirim. Karakteristik özelliği bize olumlu yansıyor. Hem Terim hem de yardımcılarıyla çalışmak bana zevk veriyor"

Herkesin merak ettiği bir Samsunspor maçı var. Fatih Terim maç sonunda, "Futbolcularımla aramda devre arasında uyarıdan daha koyu bir sohpet geçmişti" demişti. Nasıl bir ortam vardı, neler konuşuldu?

"Saha içinde her zaman işler iyi gitmeyebiliyor. Çok iyi performans gösteremeyebiliyorsunuz. Fatih hoca bizi en iyi şekilde yapıyor. Soyunma odasına girdiğinde sinirliydi. Bu zamana kadar bu puanları nasıl aldığımızı tekrar hatırlattı. Hatalarımızı anlattı, nereleri düzeltmemiz gerektiğini söyledi. Onun konuşma tarzıyla birlikte, ekstra bir motivasyon oldu. Çıkıp en iyi şekilde herkes de bunu gösterdi."

"SÜPER LİG'İN DEZAVANTAJI ; TAKİP EDİLMEMESİ"

Türk futbolu hakkındaki görüşlerin neler?

"Şu anda oynadığım takım çok üst düzey oynayan bir takım. Türkiye Ligi gayet kaliteli. Mücadeleci geçiyor. İspanya, İtalya gibi takip edilen bir değil. En büyük sıkıntı bu. Onun dışında bakıyorsunuz Trabzonspor Şampiyonlar Ligi'nde puan topluyor, İnter'i yenebiliyor. Süper Lig kaliteli. Dediğim gibi tek dezavantajı, takip edilmemesi"

Nasıl bir beklentin vardı gelirken? Beklediğin gibi oldu mu ?

"Galatasaray'a gelmeden önce bir takım bilgilerim vardı. Türk futbolu hakkında çok fazla bilgim yoktu. Onu da Taffarel'le konuşarak bunu giderme şansım oldu. Çok büyük bir camiada oynadığım için inanılmaz mutluyum"

Bundan sonrası için kendine koyduğun hedef nedir?

"Küçüklükten beri, sırf benim değil herkesin hayalinde Avrupa'da ve Milli Takım'da oynamak vardır. Genç yaşımda hedeflerime ulaşmış durumdayım. Uruguay Milli Takımı'nda ve Lazio'da oynadım. Şimdi de Galatasaray'da oynuyorum. Kariyerimde en büyük hedeflerimden bir tanesi; bu çıkışımı devam ettirmek. Mutlaka ben de, daha da iyi yerlere gitmek istiyorum"

İDOLÜ  : BEŞİKTAŞ'IN ESKİ KALECİSİ OSCAR CORDOBA

İdol olarak gösterebileceğin bir isim var mı ?

"Oscar Cordoba'yı idol olarak söyleyebilirim. İsim vermem gerekirse Cordoba derim. Onun stilini çok beğeniyorum. Onun ve Taffarel'in burada oynaması beni etkiledi. Cordoba buradayken ben de Uruguay'daydım. Türkiye'ye gelmesi beni etkiledi"

Türkiye'de en beğendiğin kaleci?

"Türkiye'de Cenk'i beğeniyorum. Hem karakter olarak hem de oyun stili olarak kendisini beğeniyorum. Benim dikkatimi çekiyor"

En beğendiğin golcü kim ?

"Burak Yılmaz'ı söyleyebilirim. Çok önemli bir istatistik yakaladı. Burak şu an en başarılı forvet"

Futbol dışında boş zamanlarında neler yaparsın?

"Genelde İstanbul'u tanımaya çalışıyorum. İstanbul güzel bir şehir. Yemek kültüründe farklılıklar var. Adapte olmaya çalışıyorum. Hem kültürel hem de yemek olarak keşfetmeyi seviyorum. Yemeklerinizden en çok kebabı beğendim. İstanbul'u kültür cenneti olarak nitelendirebilirim. "

Türkçe öğrenmeye niyetin ya da çaban var mi, öğreniyor musun?

"Biraz kendini ifade edebilecek kadar Türkçe öğrenmek lazım. Ama çok zor bir dil. Önümde uzun bir süre var. Öğreneceğim."

Galatasaray'ın başarısında takım içindeki arkadaşlık da mutlaka çok önemli. Bu konuda neler söylemek istersin? Takım içinde en iyi anlaştığın arkadaşın kim?

"Başarı için arkadaşlık çok önemli. Bu performansınıza da yansıyor. Şu andaki takımımızda bu hava var. Yabancılardan, Melo, Riera, Elmander, Ujfalusi... Yerlilerden ise Ufuk ve Aykut başta geliyor. Ne olursa olsun dil önemli. Konuşabildiğim, anlaşabildiğim isimlerle vakit geçiriyorum"

"KAZIM POZİTİF VE ÇILGIN BİR İNSAN"

Sana göre takımın en neşeli ismi kim ?

"Colin Kazım diyebilirim. Çünkü çok pozitif ve çılgın bir insan. Sabah antrenmanlara geldiğimizde bile, bir şeyler yaparak sizi güldürebiliyor. Yeni saçları da bir çılgınlık olabilir. Takıma çok yardımcı olduğunu düşünüyorum"

"GALATASARAY TARAFTARI BENİ ÇOK ETKİLİYOR"

İtalya'da oynadın, çok ateşli taraftarlar gördün. Galatasaray taraftarını nasıl değerlendirirsin?

"Stattan başlamak isterim ki futbol kariyerim boyunca en beğendiğim, en etkilendiğim stat burası. Taraftar da inanılmaz ateşli, devamlı takımına destek olan, devamlı takımının arkasında olan bir taraftar grubu. Bu bir futbolcu için çok önemlidir. Fazlasıyla elimizde bulunduruyoruz. İtalya'dan farkı; tabi orada da ateşli taraftar grupları var, derbi açısından farkılıklar var. Biliyorsunuz son alınan kararlardan ötürü rakip takım taraftarı gelemiyor, İtalya'da iki taraf da gelebiliyordu. Galatasaray taraftarı beni çok etkiliyor"

Abdurrahim Albayrak ile ilgili de görüşlerini de alabilir miyiz?

"Çok önemli, çok pozitif bir isim. Devamlı bize bu pozitif enerjiyi yansıtan bir kişi. Ne zaman ihtiyacımız olsa yanımızda olan birisi. Bu da takım için çok önemli."

Bundan sonrası için neler söylemek istersin?

"Şu anda lideriz ve umuyorum bu şekilde devam edecektir. Özellikle buradan Lig TV kameraları aracılığıyla Galatasaray taraftarına takdirlerimi iletiyorum; çünkü her zaman yanımızdalar, bize destekler. Bu da başarımızda büyük önem arz ediyor. Biz de saha içinde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Adeta canımızı vermeye hazırız galibiyet için. Onlar bu zamana kadar yaptıkları gibi bizi desteklemeye devam etsinler. Umarım sezon sonunda biz de onları mutlu ederiz"

(EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com