Muslu Güven Tazeledi

Muslu Güven Tazeledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Olağan Kongeresi Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı'nda gerçekleştirildi. 10 Nisan Cumartesi günü yapılan kongereye CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi ile birlikte çeşitli illerin CHP Millvekilleri katıldı. Ko

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Olağan Kongeresi Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı'nda gerçekleştirildi. 10 Nisan Cumartesi günü yapılan kongereye CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi ile birlikte çeşitli illerin CHP Millvekilleri katıldı. Kongrede 138 delegenin 133'ü oy kullandı. Kongre sonunda Fevzi Esendemir'in 48 oyuna karşılık 85 oy alan Ali Rıza Muslu yeninden CHP Kütahya İl Başkanlığı'na seçilerek güven tazeledi.
'ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN NEDEN BU KADAR ACELE DAVRANILIYOR'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, CHP Kütahya İl Olağan Kongeresi'nin açılış konuşmasını yaparak, mevcut hükümetin Anayasa değişikliği konusunda aceleci davrandıklarnı söyledi. Selvi, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın oldu bittiye getirilmek istendiğini vurgulayarak, bir Anayasa'nın 72 milyonun tüm ağırlığıyla, çoğunluğuyla beraber sivil toplum örgütlerinin, hukukçuların, siyasetçilerin ve vatandaşların karşılıklı diyalogları ile çıkarılması gerektiğini özellikle belirtti.
Selvi, Belediye Kültür Sarayında düzenlenen partisinin Kütahya Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada ülkenin giderek bir çıkmaza doğru sürüklendiğine dikkat çekerek; ''işçi, memur, esnaf, çiftçi, emekli, işsiz her kesimden insanın umut ve iyi niyetle 8 yıl önce iktidara oy verdiğini, ancak onların açlık, işsizlik, yoklukla mücadele etmelerine rağmen sabrettiğini'' söyledi.

'SANAL GÜNDEMLERLE HALK UYUTULUYOR'
Mevcut hükümetin sanal gündemler oluşturarak, ülkenin gerçek gündemi olan işsizlik ile ilegili her hangi bir önlem alamadıklarını belirterek, hükümeti milletin gerçek gündemi olan işsizlik gündemine davet etti.
Devlet, özel sektör ve vatandaşın borçlu olduğunu öne süren Selvi, 2002 yılında 13,5 milyar dolar olan vatandaşın kredi borcunun şimdi 134 milyar dolara ulaştığı savunarak, meydana gelen bu borcun AKP'nin eseri olduğunu vurgulayarak; 'AKP eserinle gurur duyuyor musun' diyerek oluşan bu tablonun Türk Milletinin içine düştüğü vahim durumun bir özeti olduğunu ifade etti.

'MİLLET ANKARA'NIN GÖBEĞİNDE DERDİNİ ANLATACAK BİR 'BAKAN' BULAMADI'
Selvi, 78 gün eylem yapan Tekel işçilerinin Ankara'da sorunlarını anlatacak bir yetkili bulamadığını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü;
''Hakkımızı verin deyip dertlerini samimiyetle anlatacakları zaman Ankara'nın göbeğinde, başkentin ortasında ne Başbakan, ne bir bakan, bir yetkili bulmuşlardır. Karşısında talimat verilen insanları bulmuş, onlar da copla biber gazıyla saldırmıştır. Bunlar Türkiye'de hakkını arayanlara neler yapıldığını ve bundan sonra neler yapılacağını göstermektedir.''
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt gezilerinde işçi, memur, esnaf, çiftçi, emekli ve işsizin derdine derman olacak bir çözüm anlatmadığını ileri süren Selvi;''HepSonunda ne oldu? Van'da sokak hareketlerinden medet umar hale geldiler. Polisin var, devletin bütün olanaklarını kullanıyorsun, bir de burada partililerini, ana muhalefet partisi Genel Başkanı'na saldırtıyorsun'' diye konuştu.

'BU ANAYASA PAKETİNDE MİLLETİN DERDİNE İLAÇ OLABİLECEK MADDE YOK'
Bu Anayasa değişikliğinin, esnafa, emekliye, okumuş öğretmen olmuş sokakta süründürülen gençlere hiç bir yarar getirmediğini özellikle vurgulayan Selvi;
'' Neden 8 yıl durup da insanları, yurttaşlarını kandırmak için bir Anayasa değişikliği telaşı var. Bir Anayasa, 72 milyonun tüm ağırlığı, çoğunluğuyla beraber sivil toplum örgütlerinin, hukukçuların, siyasetçilerin, vatandaşların mutabakatıyla çıkarılmalıdır. 8 yıldır oyaladıkları insanlar artık olayı fark ettiği ve bir daha bu fırsatı vermeyecekleri için kendilerini garanti altına almak amacıyla Anayasa değişikliğinde acele ediyorlar.''
Divan heyetinin Cevdet Selvi başkanlığında oluşturulmasının ardından gündem doğrultusunda kongrenin diğer bölümlerine geçildi.
Kayıtlı 138 delegenin oy kullanması beklenen kongre için mevcut CHP İl Başkanı Ali Rıza Muslu ve bu görevi 3 ayrı dönemde toplam 20 yıl yürüten Fevzi Esendemir'in listelerinin yarışacaağı görevliler tarafından belirtildi.
Kongrenin açılış bölümüne, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Sinop Milletvekili Engin Altay, Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, CHP eski Kütahya Milletvekili Nizamettin Çoban, delegeler ve partililer katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com