"Muş'ta Aspir Bitkisi Alternatif Tarım Ürünü Olarak Yetiştirilecek"

"Muş'ta Aspir Bitkisi Alternatif Tarım Ürünü Olarak Yetiştirilecek"
Murat Yıldız, aspirin Muş'ta yaygınlaştırılması için çalışma yapacaklarını ifade etti.

Yıldız, yaptığı açıklamada, bir çok çiftçinin aspirin ne olduğu konusunda bilgisi olmadığını belirterek, bu konuda çiftçileri bilinçlendireceklerini bildirdi.

Aspirin yağ bitkisi olduğunu ve bakımının ise çok kolay olduğunu vurgulayan Yıldız, şöyle konuştu: "Muş'ta aspir bitkisi alternatif tarım ürünü olarak yetiştirilecek. Özellikle Muş'ta aspir ekimi yapılması, tarım verimliliği bakımından önemlidir. Kentte, taban suyu seviyesi yüksek olduğu için aspir bitkisinden verim elde edilir.

Aspir bitkisi çiftçiyi fazla yormadan çok fazla sulama istemeden yetişen bir bitkidir. Muş Ovası'nda Aspirin diğer ürünlere alternatif ürün olarak yetiştirilmesi için çiftçilerimizi bilinçlendireceğiz. Aspir tarımı geliştikçe buna bağlı tarımsal sanayide gelişecek. Dolayısı ile tarımsal ürünlere bağlı sanayinin gelişmesi bölgenin kalkınmasında rol oynayacaktır. "

Yıldız, Muş'ta özel bir tarım İşletmesi tarafından yapılan çalışma sonucu aspir ekiminin yapıldığını ve sonucun çiftçi adına sevindirici olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com