Muş'ta deprem

Muş'ta deprem
Muş'ta bugün Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, 5.0 büyüklüğündeki depremin merkez üssünün Bulanık İlçesi Sultanlı Köyü olduğunu açıkladı.

VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN! BÖLÜM 1

VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN! BÖLÜM 2

Muş'un yanı sıra Erzurum ve Ağrı'da da hissedilen deprem, Bulanık ilçesi'ne bağlı Sultanlı Köyü'nde 20 evde hasara yol açtı. Saat 13.35'te yerin 5 kilometre derinlikte meydana gelen depremde köyde yıkılan 5 ahırın enkazı altında kalan küçük ve büyük baş hayvanlar telef oldu.

20 EV HASAR GÖRDÜ

Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğündeki depremin merkez üssü olan, 107 hane ve yaklaşık 1000 nüfuslu Sultanlı Köyü'nde yaklaşık 20 evde hasar meydana geldi. Köyde 5 ahır yıkıldığını ve hayvanların göçük altında kaldığını belirten Köy Muhtarı İbrahim Çiligel, şöyle dedi:

"Yer yerinden oynadı. Evlerin duvarları çatladı. Büyük bir korku ile kendimizi dışarı attık. Çok şükür tamemen yıkılan ev yok. Can kaybı ve yaralının da olmaması bizi sevindirdi. Yıkılan ahırların altında kalan hayvanları kurtarmaya çalışıyoruz." dedi.

3 artçı deprem meydana geldi

Muş’un Bulanık ilçesinde meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki depremden sonra büyüklükleri 2,4 ile 2,8 arasında değişen 3 artçı deprem meydana geldi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com