Muş'ta mucize kurtuluş

Muş'ta mucize kurtuluş
Muş’ta, 7. kattaki evlerinin balkonundan dengesini kaybederek kar yığınlarının üzerine düşen 2 yaşındaki kız çocuğunun burnu bile kanamadı.

Sunay Mahallesi Metro Kent Sitesi'nde oturan Yıldırım ailesinin 2 yaşındaki çocuğu Zeynep Sude Yıldırım, aşağıda oynayan arkadaşlarına seslenmek için çıktığı balkondaki sandalyenin üzerinden dengesini kaybederek aşağı düştü.

Zeminde bulunan kar yığınlarının üzerine düşen minik Zeynep’in yardımına komşuları koştu. Küçük kızın ağladığını gören komşular Zeynep’i eve götürdü.

Aile tarafından çağrılan ambulansla Muş Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Servisi’ne kaldırılan minik kız hemen tedavi altına alındı.

Minik Zeynep’in annesi Perihan Yıldırım, kızının düştüğü sırada mutfakta bulaşık yıkadığını söyledi. Perihan Yıldırım; “Misafirlerimi gönderdikten sonra mutfakta bulaşık yıkamaya başladım. O sırada kızım dışarıda oynayan çocukların sesini duyunca balkona çıktı. Balkonda bulunan sandalyenin üzerine çıkmış. Bu sırada dengesini kaybederek 7. kattan düşmüş. Düştüğü alanda evimizin çatısından düşen kar yığını bulunuyordu. Yerde kar olmasından dolayı kızımın burnu bile kanamamış. Komşularımız evin zilini çalınca Zeynep’i onların kucağında gördüm. Çok şaşırdım. Ne olduğunu sorduğumda balkondan düştüğünü söylediler. Hemen 112 Acil Servisi aradık. Ambulansla kızımı hastaneye ulaştırdık” dedi.

Kızının kurtulmasını mucize olarak değerlendiren Baba Abdullah Yıldırım ise tetkikler sonucunda kızında hiçbir sorunun olmadığını öğrendiklerini ifade etti. Çocuğu tedavi eden Muş Devlet Hastanesi’nde görev yapan Uzman Doktor Şenol Bağcı da hastanede yapılan muayene ve çekilen filmlerde, küçük Zeynep’te olumsuz duruma rastlanmadığını belirterek şunları kaydetti;

Tetkiklerde minik kızımızın sağlık durumunun çok iyi olduğunu gördük. İdrarla ilgili herhangi bir sorunu yok. Böbrekleri gayet iyi. Şu ana kadar kanama bulgusuna rastlamadık. Ancak birkaç gün takibimizde olacak. Kan değerleri ölçümünde herhangi bir düşme olabilir düşüncesiyle beslemeye ara verdik. Sadece serumla tedavimize devam ediyoruz. Belli aralıklarla takiplerimize devam edeceğiz. Anormal bir durumla karşılaşacağımızı sanmıyorum. Şu anda sağlık durumu gayet iyi. Endişe edilecek bir durum söz konusu değil.” (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com