Mustafa Balbay TBMM'de

Mustafa Balbay TBMM'de
Serbest kalan CHP Milletvekili Mustafa Balbay ilk gününde önce çocuklarını okula götürdü daha sonra da Cumhuriyet Gazetesi'ne ve TBMM'ye gitti.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, 4 yıl 277 gün sonra özgürlüğüne kavuştu. Sabah ilk iş kızı Yağmur'u okuluna götürdü. Balbay, cezaevindeyken kendisini ziyaret edenlere özgür olduğunda en çok yapmak istediği şeylerden birinin kızını okula götürmek olduğunu söylemişti. Balbay, özgür olduğu ilk gün hayalini gerçekleştirdi. Balbay'ın sonraki durağı cezaevine girdiği dönemde Ankara temsilciliği görevini yürüttüğü Cumhuriyet Gazetesi oldu. Balbay daha sonra da TBMM'ye gelerek CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmeye başladı.

Balbay "Ben her şeyden önce gazeteciyim. Kalemi elden bırakmayacağım. Kalemi elden bırakmadan siyaseti de olabildiğince yapmaya çalışacağım. Bundan sonra siyasette de varım diyorum" dedi.

CHP Milletvekili Mustafa Balbay, Ankara Cumhuriyet Gazetesi'nde açıklama yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Her şeyden önce gazeteci olduğunu belirten Mustafa Balbay, "Ben her şeyden önce gazeteciyim. Kalemi elden bırakmayacağım. Hapishanede oyun yazmasını da öğrendim. Aziz Nesin gibi çok da usta olmaya gerek yoktu. Yaşadıklarınızı yazmanız yeterli zaten. Ben de yaşadıklarımı yazdım. Oyun 'Yargıtatör' Anadolu'da dolaşmakta. Buna ayrıca seviniyorum. Geçenlerde Erzincan'da oynamışlar. Oraya gitmiş kadar oldum. Sanatla oralara gitmenin ayrıca önemli olduğunu gördüm. Kendime bir görev daha verdim. Yılda en az bir oyun. Bu sözümü tutamazsam kızın bana. Kalemi elden bırakmadan siyaseti de olabildiğince yapmaya çalışacağım. Bundan sonra siyasette de varım diyorum. Haddimi biliyorum. Neyi ne kadar yapabileceğimi biliyorum. Bir ucundan tutacağım" diye konuştu.

Yerel seçimlerde belediye başkan adaylarının yardımcısı olacağını belirten Balbay, "Önümüzde yerel seçimler var. Eğer belediye başkanları beni çağırırsa, gel sen de bizimle ol derslerse, belediye başkan adaylarımıza onlar da kabul ederlerse, İzmir ayrıca benim sorumluluğum. Her belediye başkan adayının yardımcısı ben olacağım" dedi.

Gezi eylemlerine de değinen Balbay, "Bir planınız yoksa başkalarının planının parçası olursunuz. Biz Türkiye olarak bir plan yapamadık. Ama başkasının planının parçası da olmadık. Biz bir plan yapabilecek güçteyiz. Bunun kanıtı nedir diye soracak olursanız: Gezidir. O gezi ruhunu içindeki yansımasını size anlatamam. Cumartesi, pazar Türkiye ayakta. O gün akşam Tuncay Özkan ile şunu söyledik: Acaba pazartesi sürer mi? Tabii ki kırıp dökmeden. Kırıp dökenler Geziciler değil onların karşısında duranlardı" şeklinde konuştu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com