Mustafa Güler yeniden aday

Mustafa Güler yeniden aday
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, AKP ilçe teşkilatında yaptığı basın toplantısıyla Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde aday adaylığını duyurdu.

Başkan Güler, birleştirici olmak adına sade bir toplantıyla aday adaylığını açıklama gereği duyduklarını kaydederek Ak Parti'ye geçtikleri beş aylık süreçte birliktelik adına hassas davranan ilçe teşkilat başkanlığına da teşekkür etti. 

Tavşanlı İlçe teşkilatında belediye başkan yardımcıları Ali Özden, Mehmet Atabay ve Belediye Meclis üyesi Mehmet Akif Aslan ile birlikte kameraların karşına geçen Mustafa Güler, 2009 yılından bugüne geçen 4,5 yıllık süreçte yaptıklarının bundan sonrası için teminat olduğunu ifade etti. Başkan Güler " Şu anda mevcut Belediye Başkanı olarak ekibimizle birlikte 2009 yılında halkımızın bize verdiği sorumlulukları yerine getirmek için görevimizin başındayız. Dört buçuk yıllık dönemde Tavşanlı adına ortaya koyduğumuz hedeflerin yerine getirilmesinde idari anlayışımıza destek veren tüm kurum ve kuruluşlara, halkımıza, hükümetimize, yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Umuyor ve biliyorum ki ortaya koyulan başarı hepimizindir. Partimizin başlattığı aday adaylığı süreci için biz de varız diyoruz. Ak Parti Genel Merkezimizin yaptığı açıklamaları iyi takip ettik, tahlil ettik ve yorumladık. Bu anlamda 2014 yılında yapılacak olan seçimin sadece belediye başkanlığı seçimi olmadığını biliyoruz. Bu seçimin aynı zamanda bu coğrafyada önümüzdeki yüz yıllık süreçte söz sahibi olma, bizim gibi düşünen ve yaşayan insanların idari anlayışta var olma mücadelesinin ve bu topraklar üzerinde oynanan oyunların son bulması için verilen mücadelenin de ilk aşaması olduğunu biliyor ve görüyoruz.Tavşanlı halkı adına belediyecilik anlayışında ortaya koyduğumuz hedefler kamuoyunda bilinmektedir. Dört buçuk yıl boyunca çoğu zaman belediye başkanı olarak değil, belediyemizin bir mühendisi gibi ekibimizle gece gündüz demeden çalıştık. Gurur ve kibir elbisesini giymedik. Sevincimizi ve hüznümüzü halkımızla paylaştık. Herkese ve her kesime zengin fakir, güçlü güçsüz demeden eşit mesafede durduk. Ayrımcılığa müsaade etmedik " dedi

AKP'de gerçekleştirilen basın toplantısında Belediye Başkanı Mustafa Güler, kendi dönemlerinde halkın belediyeye olan güvenin arttığını belirterek adaleti ön planda tutan bir anlayış sergileyerek 1989 yılından buyana süre gelen temel sorunları çözme adına adımlar attıklarını ifade etti. Başkan Güler, yaklaşık 5 ay önce Ak Parti saflarına katıldıklarını hatırlatarak birlik mesajları verdi. Güler açıklamasında şu ifadeleri kullandı; " Bugün için Tavşanlı’mızda siyasi olsun veya olmasın birliktelik sağlanmış, belediyemize güven duygusu güçlenmiştir. Belediyemiz mazeret üreten bir kurum olmaktan çıkmış, güçlü bir yapıya kavuşmuş, kaynaklarını verimli kullanan ve program dahilinde hareket eden bir yapıya kavuşmuştur. Dört buçuk yıl boyunca Tavşanlı’nın tüm bölgeleri şantiyeye dönmüştür. Halkımızın 2014-2019 dönemi için beklentilerini biliyoruz. Merkezi hükümetimizin Tavşanlı halkına verdiği destek her geçen gün artmaktadır. Durmadan ve daha hızlı yola devam etmek adına halkımızın bizden beklediği devam kararına cevap olarak diyoruz ki; biz de bu süreçte aday adayıyız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Elimizi taşın altına bir kere daha koyarak Tavşanlı’yı her alanda kalkındırmaya, sosyal barışı bir üst seviyeye çıkarmaya, Tavşanlı’nın kimliğini ve karakterini koruyarak daha yaşanabilir bir kent yapısına büründürmeye, sorunsuz hale getirmeye, belediyeciliğin tüm görev tanımlarının örnek uygulamalarını yerine getirmeye kararlıyız. Aldığımız kararda Yüce Allah hakkımızda hayırlısını versin. Aday adaylığı noktasında yola çıkan her arkadaşımız bizim dostumuz, dava arkadaşımızdır. Sonuç hepimiz için mutlaka hayırlı olacaktır. Kaybeden olmayacaktır. Biz, derleyici, toparlayıcı ve bütünleştirici olmak zorundayız. Bu süreçte bizlere kardeşçe kucak açan Ak Parti teşkilatına ve üyelerine teşekkür ediyorum "
Belediye Başkanı Mustafa Güler'in aday adaylığını açıkladığı basın toplantısı gazetecilere kendi eliyle ikram ettiği tatlı ziyafetiyle sona erdi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com