"Mustafa" hakkında 7 şey...

"Mustafa" hakkında 7 şey...
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması beklenen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü yazdı.

Ahmet Hakan, Mustafa Sarıgül hakkındaki düşüncelerini 7 maddede topladı.
 
İşte Ahmet Hakan’ın “Mustafa hakkında 7 şey” başlıklı yazısı:
 
“Anketlerde Sarıgül’ün çıkmasının nedenleri var.

7 maddede özetleyelim:
 
BİR: “Düğün evinin tefçisi, cenaze evinin yasçısı” falan diye kafa buluyoruz ya kendisiyle... Tefçi ve yasçı olma halini hiç küçümsemeyelim... Sarıgül’ü yükselten en önemli özellik budur.
 
İKİ: CHP’li politikacılarda görülen bir özelliktir: Soyut kavramlarla konuşurlar, lafı dolandırırlar, diplomatik takılırlar falan... Sarıgül, biraz da müktesebatı nedeniyle böyle yapmıyor, yapamıyor. Ama buradan da kazanıyor.
 
ÜÇ: Tayyip Erdoğan halka dokunmasını bilen bir lider... Bu alanda bu zamana kadar kendisine rakip çıkmadı... Sarıgül, işte o boşluğu doldurmaya en yakın aday... Tek sorunu var bu alanda: İnceden yapaylık kokuyor halka dokunması...
 
DÖRT: “Hırs”, politikanın olmazsa olmazıdır ve sosyal demokratlarda pek yoktur. Son dönem Türk sosyal demokratları arasında en hırslısı Sarıgül’dür. O kadar ki hırsı Özal’la, Erdoğan’la kıyaslanabilir.
 
BEŞ: İstanbul’daki bütün anketlerde önde çıkmasının en önemli nedeni: “Anadolu’yu dolaşıp Anadolu’nun İstanbul’daki uzantılarını tavlamak”... Böyle şeyleri akıl etmesi de onu öne çıkaran bir özellik.
 
ALTI: Namaz kılanların da, kılmayanların da oy verebilecekleri bir isim haline gelmeyi başardı Sarıgül... Sivri tutumları yok ve sivrilmesinde bu özelliğinin payı büyük...
 
YEDİ: Şişli’de üst üste elde ettiği seçim başarıları, halkın “başarının tatlı kokusu”nu hissetmesine yol açtı... Unutmayalım: Halkımız başarı sever... Ve Sarıgül buradan da kazanıyor.” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22663408.asp?yazarid=131&hid=22664735

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com