Mustafa Karaalioğlu tasmayı kabul etti

Mustafa Karaalioğlu tasmayı kabul etti
Mustafa Karaalioğlu dün Kılıçdaroğlu'nun eleştirdiği "Tasma" tartışmasını bakın nasıl yorumladı.
Star yazarı Mustafa Karaalioğlu "Tasma" tartışmasına köşesinden yanıt verdi. İşte Karaalioğlu'nun yazısından satırbaşları:
 
Siyasette kibir ve efelenme her zaman geri dönmeye namzet tehlikeli bir haldir. Üstelik bunu takatiniz olmadan yapıyorsanız.  
 
Örnek… CHP, çözüm sürecine “Hükümete kredi açıyoruz” diyerek tepeden dahil olmayı tercih etmişti; iki hafta geçmeden kendisi krediye muhtaç hale geldi. CHP’li milletvekilinin Kürtleri ikinci sınıf olarak yaftalayan sözleri bırakın bir sürece kredi açmayı, bir anda ana muhalefet partisinin çözüm bahsinde ehliyetini de şüpheli hale getirdi.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da nazik bir ikazla yetinerek milletvekilinin arkasında durmak yolunu seçti. İstifa eden ettikten sonra “Kalan sağlar bizimdir” demeyi tercih etti. 
 
Daha yazık olan ise bütün bu yaşananların medyanın bir oyunu olduğunu düşünmesidir. CHP Genel Başkanı’nın kamuoyu ve medyadaki Kürt meselesi duyarlılığını hesaba katmadığı belli. Kendisi bir Kürt olarak duymazdan gelse de kamuoyunun “Kürtlerle Türkler eşit olamaz” diyen milletvekiline kayıtsız kalamayacağını fark edemiyor. 
 
Daha hazin olan ise şudur. Kılıçdaroğlu, medyanın partisini değil Başbakanı eleştirmesi gerektiğini söylüyor. Üstelik de böyle bir zamanda hiç hatırlatmaması gereken bir cümleyi hatırlatarak: “Değerli Türk büyüğü (Başbakan) ‘Sizin boynunuzda tasmalar vardı. Onları da ben çıkarttım’ demişti. Neden eleştirmediniz?”
 
Niye eleştirelim ki! Evet, medyanın boynunda tasma vardı. Bu bir sır değil. Üstelik aynı tasma siyasetin bir kesiminin boynunda da vardı. Askeri vesayet bütün demokratik kurumların atacağı ve atamayacağı adımları belirliyordu. (SAK)
 
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com