Mustafa Sarıgül AKP'ye öyle bir meydan okudu ki...

Mustafa Sarıgül AKP'ye öyle bir meydan okudu ki...
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül gece-gündüz, cumartesi-pazar demeden Yerel Seçim çalışmalarına devam ediyor.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül bugün Pazar olmasına rağmen sabah saatlerinde başladığı çalışmalarını gece yarısında bitirecek. Sabah saatlerinde Halk TV de yayınlanan gazeteci Ruhat Mengi'nin konuğu olan Mustafa Sarıgül daha sonra Sarıyer'deki Mitinge geçti. Ruhat Mengi'ye konuk olan Sarıgül Seçim Çalışmları kapsamında ilk defa bir televizyon programına katılmış oldu.

Mustafa Sarıgül AKP'nin çevre katliamı yaptığına değinerek kendisi döneminde uzmanlara danışılarak projelerin hayata geçirileceğini belirtti. İstanbul'un Ankara'dan yönetildiğine değinen Sarıgül "Başbakan Erdoğan'ın derdi Sarıgül olmuş" dedi. 

CHP pankartlarının İstanbul belediyesi'nin zabıtaları tarafından toplatılmasına sert çıkan Sarıgül CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın AKP İstanbul İl Başkanı ile bu konuyu görüşeceğini belirttikten sonra "Hala CHP'nin pankartları toplatılırsa bende CHP'li gençlerle birlikte AKP Pankartlarını toplarım" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın İstanbul'u kaybetmekten korktuğunu belirten Sarıgül "İstanbul'dan geldiler, İstanbuldan gidecekler, geldikleri gibi gidecekler" dedi. Kalbalık birlikte Sarıgül "Yar saçların lüle lüle Tayyip sana güle güle" sloganını söyledi, söyletti. İstanbul'u kadınlar ve gençlerle koparacaklarını belirten Sarıgül annelere "bugüne kadar yavrularınızın beşiklerini salladınız, şimdi de İstanbul'u sallamaya hazır mısınız" diye sordu.

Mustafa Sarıgül Sarıyer'den sonra Kartal'a geçmek üzere hareket etti. Sarıgül'ün programı gece saat 24:00'da Sancaktepe'de bitecek. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com