Mustafa Sarıgül CHP rozetini takacak Atatürk'e koşacak!

Mustafa Sarıgül CHP rozetini takacak Atatürk'e koşacak!
Mustafa Sarıgül 10 Kasım'da binlerce yurttaşla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ziyaret edecek.
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül dün CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'yı makamında ağırladı. Ziyaret sonrasında kameraların karşısına geçen Adnan Keskin "CHP'ye, yuvana hoşgeldin Mustafa Sarıgül" dedi. Bu sözler karşısında duygulanan Sarıgül göz yaşlarını tutamadı. 
 
Akşam saatlerinde CHP İstanbul İl Başkanlığı'na dilekçeyi ulaştıran  Sarıgül için CHP'de süreç şu şekilde gelişecek: Dilekçeyi alan CHP İl Başkanlığı dilekçeyi ele alacak ve ''geri dönmesinde sakınca yoktur'' raporu yazacak. Dilekçe daha sonra CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil'e gidecek. Tamaylıgil, dilekçeyi Kemal Kılıçdaroğlu'na sunacak.
 
Parti tüzüğüne göre, Kılıçdaroğlu dilekçeyi Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edecek. Yüksek Disiplin Kurulu, Sarıgül'ün geri dönüş isteğini değerlendirecek ve Kılıçdaroğlu'na görüş bildirecek. Kılıçdaroğlu daha sonra aynı dilekçeyi Merkez Yönetim Kurulu'na sunacak. MYK üyeleri arasında cuma günü yapılacak oylamadan Sarıgül lehine ''olumlu bir sonuç'' çıktığı taktirde Şişli Belediye Başkanı için en zorlu süreç başlayacak. Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ün dilekçesini pazar günü yapılacak olan 61 kişilik Parti Meclisi'ne sunacak. Burada yapılacak oylamanın Sarıgül'ün lehine olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Her şey bu şekilde gerçekleşirse Mustafa Sarıgül 9 Kasım günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Ankara Söğütözü'ndeki genel merkezde ziyaret edecek. Kılıçdaroğlu, bu ziyarette Sarıgül'ün ''üyelik kartı''nı kendisine teslim edecek ve CHP rozeti takacak. Sarıgül binlerce yurtaşla, 10 Kasım günü ise ''CHP üyesi'' olarak Anıtkabir'i ziyaret edecek. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com