Mustafa Sarıgül CHP'den aday olacak mı?

Mustafa Sarıgül CHP'den aday olacak mı?
Nagihan Alçı, Mustafa Sarıgül’ün CHP’den aday olma şartlarını açıkladı.

Milliyet gazetesi köşe yazarı olan Nagihan Alçı, Mustafa Sarıgül’ün CHP’den İstanbul Belediyesine aday olma ihtimalini köşesinde yazdı.  
 
CHP cephesinde durum ne? Mustafa Sarıgül aday olacak mı? Daha evvel de söyledim: Benim tanıdığım Sarıgül İstanbul’a aday olursa, bu konumla yetinmez. İstanbul’u aldığı an CHP Genel Başkanlığı’na da yürür ve istediğini de elde eder. Nitekim burada yazmıştım: Bundan birkaç ay önce ABD Büyükelçisi Ricciardone, Sarıgül’ü davet etti. Baş başa konuştular. ABD Büyükelçisi, Sarıgül’ü “Potansiyel CHP Genel Başkanı” gibi ağırladı. ABD’nin Sarıgül’e tam destek verdiği açık bir gerçek. 

Öte yandan Sarıgül, iş dünyasının duayenlerinden Rahmi Koç’u ve siyaset dünyasının duayenlerinden Hüsamettin Özkan’ı da “akıl hocası” olarak görüyor. Onlara sık sık danışmaktan çekinmiyor. Anketlerde de CHP açısından en güçlü olabilecek adayların başında geliyor Sarıgül. CHP’li diğer isimler onun yanına yanaşamıyor.

Fakat Sarıgül sadece kendisinin “zorla” partiye kabul edilip aday olmasından yana değil. İsteği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekranlara çıkıp onu ve en az 300 arkadaşını resmen partiye davet etmesi. Ancak böyle bir ortak bir basın toplantısıyla, arkadaşlarıyla birlikte CHP’ye davet edilirse aday olmayı kabul edecek...

CHP’den sağlam bir kaynağım Sarıgül‘ün tek şartının bu olmadığını da söylüyor. O kaynağıma göre Mustafa Sarıgül, Kılıçdaroğlu ve ekibine Beşiktaş, Şişli, Kadıköy ve Bakırköy adaylarını da kendisinin belirlemesi koşuluyla İstanbul adayı olabileceğini belirtmiş. Bu da şu anlama geliyor: Şayet Sarıgül‘ün İstanbul adaylığı kesinleşirse İsmail Ünal, Selami Öztürk ve Ateş Ünal Erzen de tasfiye edilecek ve yerine yeni adaylar gelecek.. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com