"Mustafa Sarıgül CHP'den aday olmayacak"

"Mustafa Sarıgül CHP'den aday olmayacak"
AKP'yi Mustafa Sarıgül korkusu sardı, yandaş medya iş başında...
Yaklaşan Yerel Seçimler Erdoğan'ı kara kara düşündürürken, CHP'nin adayları AKP'yi korkutuyor. Yandaş medya CHP'yi bölmek için düğmeye bastı. CHP'nin İstanbul adayının kesinleşmiş olmamasına rağmen partiye tekrar dönen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Mustafa Sarıgül Şişli'de yaptığı hizmetlerle herkesin takdirini topluyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olması durumunda da bütün partilerden oy alabileceğini söylüyor.
 
Mustafa Sarıgül'ün İstanbul'da güçlü bir aday olması AKP'yi medyadaki gücünü kullanmaya itti. Türkiye gazetesi yazarı Melih Altınok, CHP'de sanıldığı üzere Sarıgül'ün aday göstermeyebileceğini iddia ederek  "Ben Sarıgül'ün, bu kadar şanslı olduğunu düşünmüyorum. Hatta Sarıgül'ün aday olmak istemediğini bile düşünüyorum. Bana göre İstanbul'da denildiği kadar, zorlu bir seçim olmayacak. Kılıçdaroğlu için düşünüyorsanız, aday olduğu dönemde bir hayli iyi bir rüzgar yakalamıştı. 
 
İstanbul sermayesinin her anlamda etkili. Merkez medyanın etkisi hala daha fazla ve bunların da Sarıgül'ü destekleyeceğini düşünüyorum. Örneğin Doğan Grubu hala etkindir ve Mustafa Sarıgül'e destek olacaklarını düşünüyorum. Bu adaylık sürecinde genel başkanlığı istiyor. Kaybedeceği bir seçim için, kendisine açılan krediyi bitirmeyeceğini düşünüyorum. Bir de bunun üzerine mağduriyet eklenirse, Gürsel Tekin de aday gösterilirse bu rüzgarla genel başkanlığa oynayacağını düşünüyorum. 
 
Sarıgül'ün yakın çevresinin de böyle düşündüğünü biliyorum. Eğer Gezi Parkı olayları deniyorsa bana kalırsa burada Sırrı Süreyya'nın bu oyları alabileceğini hatta CHP'den bile oy alabileceğini düşürüyorum. Bu nedenle solun blok halinde Sarıgül'e doğru yönelmesini olası görmüyorum." ifadelrini kullandı. (BCE) 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com