'Mustafa Sarıgül CHP'ye resmen başvurdu!'

'Mustafa Sarıgül CHP'ye resmen başvurdu!'
Mustafa Sarıgül'ün bayramdan önce CHP'ye başvurduğu öğrenildi.
Yaklaşan Yerel Seçimler öncesi Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olup olmayacağı hala netlik kazanmadı. Mustafa Sarıgül'ün CHP'den aday olması için öncelikle CHP'ye üye olması gerekiyor. Daha önce disiplin suçundan dolayı CHP'den tasfiye edilen Mustafa Sarıgül'ün üyelik başvurusunu da ancak Parti Meclis'i kabül edebiliyor. Parti Meclisi'ndeki oylamada yeter oyu alamaması durumunda Sarıgül CHP'den aday olamıyor.
 
Vatan Gazetesi'nden Kıvanç El’in haberine göre Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul İl Başkanlığı ve Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'in olumlu görüşleriyle CHP'ye üyelik başvurusu yaptı. Başvuru'dan haberdar olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin durumu gizlediği 30 Ekim’de toplanacak MYK’da konunun gündeme gelip, dilekçenin PM gündemine sevk edileceği öğrenildi. 3 Kasım'da gerçekleştirilecek olan Parti Meclis'i toplantısında da Sarıgül'ün CHP'ye geçmesinin oylanacağı, oylamamnın gizli değil açık şekilde gerçekleştirileceği belirtildi.
 
Mustafa Sarıgül'ün CHP kabül edildikten sonra 16 Kasım tarihinde CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklayacağı belirtildi. Sarıgül'ün 16 Kasım'da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul ziyaretini değerlendireceği, CHP liderini 10 bin kişi ile karşılayacağı, CHP liderinin de Sarıgül'e CHP rozeteini bizzat takacağı iddia edildi.
 
Diğer adaylardan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise 9 Kasım’da resmen aday adaylığını açıklayacak. Tekin CHP’nin en zayıf olduğu ilçelerden olan Ümraniye’de “Kent Mağdurları” ile toplantı yaparak, aday adaylığını açıklayacak. Sarıgül’ün de büyük bir şovla adaylığını açıklamasının ardından sürecin çok uzatılmadan resmen adayın açıklanması bekleniyor. Sarıgül’ün adaylığına ise CHP kulislerinde kesin gözüyle bakılıyor. (BCE)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com