Mustafa Sarıgül CHP'ye resmen başvurdu!

Mustafa Sarıgül CHP'ye resmen başvurdu!
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül CHP'ye resmen başvurdu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü makamında ziyaret etti. 
 
Ziyaret sonrasında kameraların karşısına geçen CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül süreçle ilgili açıklmalarda bulundu.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin "Solun çıkışında insan vardır. Sağ ve sol arasında fark yoktur diyenlere karşın, Türkiye'nin bugün daha fazla sola, sosyal demokrasiye ihtiyacı var" diyerek  "CHP değişimin adresidir. Toplumsal beklentilerin odağıdır. CHP deneyimli kadroları ve örgütlü yapısıyla toplumumuzun beklediği bu silkinişi gerçekleştirecektir" şeklinde konuştu.
 
Keskin'in konuşmasından satırbaşları şöyle:
 
Sosyal demokratlar olarak geçmişte yaşadığımız tartışmaların tortusunda kalmak bize yakışmaz. Bize barış içinde, bizden sonra gelecek nesillerin aydınlık bir Türkiye için elimizin tersiyle itmeye mecburuz.
 
Hiçbirimizin diğerine dudak bükerek bakmaya hakkı yok, ötekileştirme hakkına sahip değiliz.
 
Sarıgül'ün yuvasına dönme kararını kutlamaya geldik. Bir kuru dilekle geçiştirilemeyecek kadar anlamlıdır. Aydınlık bir Türkiye için birbirinize sarılın. Yaşasın Cumhuriyet!
 
Hoşgeldin Mustafa Sarıgül, yolun açık olsun!
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'den sonra konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül "Bugün buradan Şişli'den İstanbul'a, Türkiye'ye şunu ifade etmek istiyorum. Adnan Keskin ile birlikte, Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yurttaşlarımızın tamamının desteğini alacağız. Rabbim izin verirse, bu mübarek cuma öncesi hayırlı bir gündeyiz, hayırlı haberleri demokrasi diyen, barış diyen, ötekisi olmayan, başı açık da, kapalısı da bizim diyen bütün yurttaşlarımıza şu müjdeyi veriyorum ki bundan sonra inşallah bütün siyasi partilere oy veren yurttaşarımızla birlikte İstanbul'da kin dönemi bitecek, barış dönemi inşallah başlayacak." ifadelerini kullandı. (BCE)
 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com