Mustafa Sarıgül Erdoğan'a meydan okudu!

Mustafa Sarıgül Erdoğan'a meydan okudu!
Şişli Belediye Başakanı, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül yaptığı basın açıklamasında Erdoğan'a meydan okudu.
Şişli Belediye Başakanı, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül yaptığı basın toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açılacak olan  Kağıthane'deki CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda yapılacak karşılama ve programa ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
Binlerce kişiyle CHP lideri Kılıçdaroğlunu karşılayacaklarını belirten Sarıgül "Yarın İstanbul için çok önemli bir gün. Yarın Büyükşehir İktidara hazırlık kamyanya merkezimizi açacağız. Yarın 1977 yılında 5 Haziran Ecevit başbakanı nasıl yaşadıysak. Nasıl 1989 yılında Profesör Erdal İnönü'nün genel başkanlığında limon gibi sıktılar kampanyasını nasıl yaşadıysak yarın öylesine bir gün olacak. Yarın tam saat 12.00'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu Yeşilköy Havalimanında karşılayacağız. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden binlerce yurttaşımız Yeşilköy Havaalanında olacak. Havaalınandan çoktıktan sonra E-5 üzerinde 14 noktada genel başkanımızı yurttaşlarımız karşılayacaklar. Genel başkanımız Zincirlikuyu'ya geldiği andan itibaren binlerce yurttaşımızla birlikte şuanda bulunduğumuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi iktidar hazırlık merkezini burada açacaklar. İktidara hazırlık merkezi günün 24 saati harıl harıl çalışacak. İstanbul'da çalmadığımız kapı, İstanbul'da sıkmadığımız el kalmayacağız. Hiçbir siyasi parti gözetmeden ötekisi olmayan bir anlayışla bütün yurttaşlarımızla beraber olacağız. Projelerimizi, görüşlerimizi düşüncelerimizi İstanbul halkıyla buluşturacağız. İnanıyorum ki, İstanbul halkı bizim bu çağrımıza çok güzel bir şekilde cevap verecektir." dedi.
 
İstanbul yarın tarihi bir gün yaşayacağını dile getiren Sarıgül "İstanbul'da yarın barışı arzu eden, demokrasiyi arzu eden, şeffaf toplumu arzu eden, dürüst ilkesini kendisine şar edinmiş olan, tüyü bitmemiş yetim hakkını korumak isteyen, Cumhuriyetimizin değerlerini, geliştirip güçlendiren, Atatürk ilkelerinin muassır medeniyetler seviyesine ülkemizin çıkmasını arzu eden, binlerce yurttaşımız yarın E-5'de bekliyoruz. Ben inanıyorum ki, yarın burada İstanbul'da çok güze bir düğün olacak, çok güzel bir bayram olacak. 30 Mart akşamı da İstanbul'da sevgi kazanacak, ötekisi olmayan anlayış kazanacak. Sevgisizlik, ilgisizlik, ben dönemi bitecek ve biz dönemi başlayacak." ifadelerini kullandı.
 
Konuşmasının ardından basın mensuplarının Başbakan Erdoğan'ın "Dosyası var diye gönderdikleri 'zat'ı İstanbul'a aday yaptılar" ve "Adama, 'Sen Şişli'de ne yaptın?' diye sorarlar. Eser olarak ortaya ne koydun?" sözlerine Sarıgül, "Çok teşekkür ediyorum. Biraz daha soruları bekliyorum. O sorular iyice gelsin. O sorulara bizde muhteşem ama muhteşem cevaplar var. O sorular geldikçe ben keyif alıyorum. O sorular geldikçe, iktidara ne kadar yaklaştığımızı da görüyorum." dedi.
 
Oğlu Emir Sarıgül'ün aday olmayacağını belirten Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül CHP İl Başkan Yardımcısına akşamları bazı CHP İlçe Başkanlarının cep telefonlarının kapalı olduğunu belirterek sitem etti. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com