Mustafa Sarıgül meydan okudu!

Mustafa Sarıgül meydan okudu!
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için resmen başvurdu.
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ortak bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Oğuz Kaan Salıcı "Bugün Türkiye için İstanbul için önemli bir gün. Sayın Sarıgül bugün CHP'de Büyükşehir Belediye adaylığı için başvurusunu yapacak. Kendisine hayırlı olsun diyorum." dedi.
 
Daha sonra konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül  CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığını resmen açıkladı. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül 
 
"Haftalardır İstanbul'umuzu karış karış dolaşıyorum. Yurttaşlarımızın gösterdiği ilgiye alakaya CHP adına ne kadar teşekkür etsem azdır. Bizim anlayışımız asla ötekisi olmayan siyasi parti farkı gözetmeyen tüm İstanbul'u kucaklayan bir anlayıştır.
 
Biz güzel İstanbul'umuzu çok daha iyi bir noktaya taşıyacağımıza inanıyorum. İstanbul'un tarihini, denizini, doğasını, ormanının mutlaka koruyacağız. İstanbul'un bilimsel çalışmalara dayalı planlı gelişmeye ihtiyacı var. Bunu inşallah biz sağlayacağız. Kentsel dönüşüm yapılan yerlerde mutsuz vatandaşımız inşallah olmayacak. Çünkü biz kentsel dönüşüm değil kentsel gelişim yapacağız.
 
Ulaşım sistemi maalesef ve maalesef İstanbul'da kilitlenmiştir. Ulaşımın yürümediğini herkes görmekte. Trafik çilesine söz veriyorum biz son vereceğiz. Kent ulaşımında raylı sistemleri ön plana çıkaracağız. Deniz ulaşımına çok önem vereceğiz. İstanbul'un her noktasındaki otopark sayılarını ilk fırsatta arttırmaya başlayacağız."  dedi.
 
İşte Sarıgül'ün çok konuşulacak başvuru dilekçesi: 
 
 
Sarıgül konuşmasını ise şöyle sürdürdü: Bisiklet yolları yok denecek kadar az. Bisiklet yolları ve yaya yollarını biz yapacağız. İstanbul'da yollara hiç engel koymayacağız. İstanbul'u bilim ve teknoloji şehri yapmak boynumuzun borcudur. Gençlere sesleniyorum gelin bilim ve teknolojide büyük bir seferberliği başlatalım. Amacımız İstanbul'u gerçek bir kültür başkenti haline getirmektir.
 
İstanbul'un kuzeyindeki ormanları özellikle su havzalarını koruyacağız. İstanbul'a nefes aldıracağız. Artık İstanbul'da deprem korkusu olmasın. Depremle ilgili gerekli bütün tedbirleri alacağız. İstanbul'un daha mutlu bir şehir olması için ben ve CHP hazırdır. Biz doğanın ve bilimin hakim olduğu akılcı ayağı yere basan projelerle geliyoruz.
 
Kendimi bugünden itibaren önce CHP'ye sonra da İstanbullu yurttaşlarıma emanet ediyorum. Adaylık dilekçesini değil İstanbul büyükşehir Belediyesini CHP getirecek olan bu güzel dosyamızı İstanbul İl Başkanımıza veriyorum.
 
CHP Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için "Bütün aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum. Ama ben her yeri geziyorum ve İstanbullu yurttaşlarımızın çok iyi karar vereceğine inanıyorum. Benim en büyük anketim meydanlar. Minibüslerde metrobüslerde yurttaşlarımızın ilgisini alakasını görüyorum. Bu konudaki takdirler değerlendirmeler önce CHP'li, üye arkadaşlarımın sonra da İstanbullun yurttaşlarımındır." diyen Sarıgül İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olma ihtimali için "Herkes CHP'den trafikle ilgili bir çözüm bekliyor. Trafikte Sarıgül konuşmayacak Sarıgül'ün kadrosu konuşacak. Bundan sonra artık Sarıgül yok. Bir siyasi diyorsa ben her şeyi biliyorum diye o aslında bir şey bilmiyordur. Projelerimizi nasıl açıklayacağımızı önümüzdeki günlerde konuşacağız.
 
Marmaray Allah gani gani rahmet eylesin Bülent Ecevit'in Devlet Bahçeli'nin imzasıyla gelen yatırımlardır. Metro SHP döneminde İstanbul'a yapıldı. Devletin devamlılığı esastır. 20 yılda dünyanın hangi ülkesinde kaç km metro, yol yapıldı İstanbul'da kaç km yapıldı. Sarıgül konuşmalarını somut örneklerle verir. Biz kazanıyoruz sorun yok... İstanbullu bir değişim dönüşüm istiyor. Yeni bir enerji ve taze bir kan istiyor. Yaptıklarınıza teşekkür ederiz ama biz çok daha iyisini yapacağız." ifadelerini kullandı. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com