Mustafa Sarıgül: Polis bizi takip ediyor

Mustafa Sarıgül: Polis bizi takip ediyor
CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, sivil polisler tarafından takip edildiğini iddia etti.

Güngören ve Bağcılar’da esnafı ziyaret eden Sarıgül, şunları söyledi: “Emniyet mensupları bizi sürekli takip ediyor. Takip etmelerini de ben normal olarak karşılıyorum. Biz de onları tanıyoruz. Onlar da kendi görevlerini yapıyorlar. Bir arkadaşımız da kamerayla çekim yaptı. Çekim yapan arkadaşın basın mensupları gibi basın otobüsünün içerisine gelmesini arzu ettim. Bizim gizli kapaklı bir yanımız yok. Çekim yapan arkadaşımız da sizlerle birlikte görevini yapabilir. İstediği soruyu sorabilir. Ama bir emniyet mensubunun siyasi bir büyükşehir başkan adayını, İstanbul adayını takip etmesinin ne kadar demokratik olduğununun, hangi demokratik ülkede yaşadığımızın önemli bir göstergesi."

HER ŞEYİMİZ AÇIK

"Sayın Başbakan'ın polisle bizi takip ettirmesine gerek yok. Zaten bizim her şeyimiz açık. Bu yüzden emniyet mensupları kendi görevini yapmalı. Ama o emniyet mensubu arkadaşıma ben bir şey söyleyemem. O emniyet mensubu arkadaşıma görev veren o iktidara söylemek lazım. Hangi demokratik ülkede ana muhalefet partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını bir kamerayla sivil emniyet mensubu arkadaşlarıma takip edin diyorsunuz. 'İstanbul Büyükşehir Adayı Sarıgül'ü izleyin ve nereye gidiyorsa bize bilgisini verin' diyen siyasi iktidarın demokrasi anlayışının ne olduğu belli oluyor. İleri demokrasi diye gelenler, rakiplerini sivil emniyet mensuplarıyla takip ettiriyorlar. Şu anda o arkadaşımız burada yok. Ben ilk defa böyle bir şeyi yaşıyorum." (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com