Mustafa Sarıgül TMSF ile ilgili ilk defa konuştu!

Mustafa Sarıgül TMSF ile ilgili ilk defa konuştu!
Şişli Belediye Başkanı, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül TMSF'nin tüm mal varlığına ve banka hesaplarına el koymasıyla alakalı ilk defa konuştu.
Dün TMSF Şişli Belediye Başkanı, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün Express Bank'tan 1998'de çekilen bir krediden dolayı, kredinin altında imzasının dahi bulunmamasına rağmenn tüm mal varlığı'na ve banka hesaplarına el konulduğu öğrenilmişti.
 
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül bugün saat 15:00'te Sinan Erdem Spor Salonunda bir miting gerçekleştirecek. Sarıgül ve ekibi seçim otobüsü ile Sinan Erdem Spor Salonu'na giderken Halk TV'ye canlı bağlanarak TMSF'nin kararı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sarıgül'ün seçim otobüsündeki güzel hava dikkatlerden kaçmadı.
 
AKP'NİN ARTIK GİTME VAKTİ GELDİ!
 
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül TMSF'nin tüm mal varlığı'na ve banka hesaplarına el koymasını son anketlerde yükselen oy oranına ve yurttaşların gittikçe artan ilgisine bağladı. AKP'nin 15 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde hiç bir şey bulamadığını, altında kendi imzasının dahi olmayan bundan 16 sene önceki konuları açtığını söyledi. Avukatların gerekeni yapacağının altını çizen Sarıgül AKP'nin artık gitme vaktinin geldiğini söyledi.
 
CUMHURİYETE VE DEMOKRASİ'YE DARBE!
 
Artık maçın başladığını belirten Sarıgül ancak rakibin çok faullü oynadığının buna en iyi cevabı da 30 Mart'ta yurttaşların vereceğini söyledi. Bu yaşananları cumhuriyete, demokrasiye, ve insan haklarına bir saldırı olarak değerlendiren Mustafa Sarıgül "arkadaşlarımıza, emniyetle, savcılar gece yarısı operasyonları yapılabilir" dedi. Hiç bir şey korkmadıklarını belirten Sarıgül "Demirden korksaydık trene binmezdik" dedi. 
 
DEMOKRASİ AYIBI!
 
"Bundan sonrada güzel İstanbul'u ve projelerizi konuşağız" diyen Sarıgül 20 yıldır İstanbul'u bu zihniyetin yönettiğini ancak hala 2019, 2024 gibi hedefler koyduklarını ve bu süre zarfında İstanbul'un trafiğini çözemediklerini söyledi. AKP'nin bu şekilde ileri tarihleri hedef göstermesini, bugünü konuşmamasını demokrasi ayıbı olarak nitelendiren Sarıgül "30 Mart akşamı sandıkta görüşeceğiz" dedi.
 
Başı açık kardeşimde benim, başı kapalı kardeşimde de benim diyen Sarıgül, hiç bir siyasi parti, ayrım gözetmeden hizmet edeceklerini belirtti. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com