Mustafa Sarıgül'den Akşam Gazetesine şok yalanlama!

Mustafa Sarıgül'den Akşam Gazetesine şok yalanlama!
TMSF'nin el koyduğu Akşam Gazetesi'nin “Beykoz Konakları’nda Sır Toplantı” haberini herkes yalanladı.
Dün, Akşam Gazetesi “Beykoz Konakları’nda Sır Toplantı” başlığıyla manşetten duyurduğu haber yalan çıktı. Haberde  Mustafa Koç, Aydın Doğan ve Mustafa Sarıgül'ün birlikte eski başbakan yardımcılarından, merhum Bülent Ecevit’in bir zamanlar sağ kolu olan Hüsamettin Özkan’ın Beykoz Konakları’ndaki evinde buluştuğu iddia edililmişti.
 
Haberin yalan olduğunu ilk CNN Türk'de Karşı Gündem Programı'nda Nazlı Aydıntaşbaş ispatlamıştı. Hem de konuğu Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, AKP eski vekili Mehmet Ocaktandı. Aslı Aydıntaşbaş Aydın Doğan ile yaptığı telefon görüşmesini aktarmış, Ocaktan cevap verememişti.
 
Akşamın haberi hayal mahsulü!
 
Haber de adı geçen isimler haberi tek tek yalandı. İlk yalanlama Aydın Doğan'dan gelmişti. Doğan: "Akşam Gazetesi’nin bugünkü nüshasında manşetten verilen ‘Beykoz Konaklarında Sır Toplantı’ başlıklı haberin gerçekle ilgisi yoktur. Böyle bir toplantı olmamıştır. Masa başında hazırlanmış bu hayal mahsulü haber karşısında ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum." 
 
Hüsamettin Özkan ise "Hiçbir doğru yanı yok. Hiçbir hakikat tarafı yok" diye haberi yalanlarken KOÇ Holdingten yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: "Böyle bir görüşme olmamıştır. Kaldı ki, siyasetin tüm tarafları ve iş dünyası çevrelerinin yıllardır var olan dostluk ilişkileri içerisinde gerçekleştirebileceği görüşmelerin siyasi komplo teorileri ile yansıtılması; demokrasimiz ve basına duyulan güven açısından da son derece sakıncalı ve üzücüdür. Bu vesileyle Koç Topluluğu'nu siyasetin oluşumuna katkıda bulunan, siyaseti tasarlayan konuma itmeye çalışan iddiaların tümüyle yalan olduğunu bir kez daha basın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız."
 
Haberde ismi geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise bugün yaptığı yazılı açıklamada haberi şu şekilde yalanladı: “Adı geçen dostlarımla uzun yıllara dayanan tanışıklığım ve dostluğum vardır. Kendileriyle zaman zaman görüşürüm” dedi. Sarıgül “Özellikle Başbakan Yardımcım Sayın Özkan ile siyasi yakınlığım uzun yıllara dayanır. Ayrıca bu dostluğumuz sır değil herkes tarafından bilinen bir gerçektir” (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • TÜRGEV’e tarihi konak hediyesi13 Eylül 2014 Cumartesi 14:22
 • Rüşvet parasını 'paralel bankayla' almış13 Eylül 2014 Cumartesi 12:44
 • Milyonluk daireleri maaşlarıyla almışlar!13 Eylül 2014 Cumartesi 10:55
 • Hükümet 49 rehineyi yalnız bıraktı13 Eylül 2014 Cumartesi 10:40
 • 4 bin 200 madenci işten kovuldu13 Eylül 2014 Cumartesi 09:32
 • John Kerry ile ne görüşüldü?13 Eylül 2014 Cumartesi 09:07
 • Akdeniz iki kere sallandı13 Eylül 2014 Cumartesi 08:57
 • Milyonlarca liralık zararı devlet ödedi13 Eylül 2014 Cumartesi 08:42
 • Pentagon’dan flaş Türkiye açıklaması13 Eylül 2014 Cumartesi 08:19
 • Necdet Özel’e soruşturma şoku12 Eylül 2014 Cuma 17:17
 • Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  Tel: +90 212 216 05 65 E-Posta: info@sansursuzhaber.com