Mustafa Sarıgül'den Akşam Gazetesine şok yalanlama!

Mustafa Sarıgül'den Akşam Gazetesine şok yalanlama!
TMSF'nin el koyduğu Akşam Gazetesi'nin “Beykoz Konakları’nda Sır Toplantı” haberini herkes yalanladı.
Dün, Akşam Gazetesi “Beykoz Konakları’nda Sır Toplantı” başlığıyla manşetten duyurduğu haber yalan çıktı. Haberde  Mustafa Koç, Aydın Doğan ve Mustafa Sarıgül'ün birlikte eski başbakan yardımcılarından, merhum Bülent Ecevit’in bir zamanlar sağ kolu olan Hüsamettin Özkan’ın Beykoz Konakları’ndaki evinde buluştuğu iddia edililmişti.
 
Haberin yalan olduğunu ilk CNN Türk'de Karşı Gündem Programı'nda Nazlı Aydıntaşbaş ispatlamıştı. Hem de konuğu Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, AKP eski vekili Mehmet Ocaktandı. Aslı Aydıntaşbaş Aydın Doğan ile yaptığı telefon görüşmesini aktarmış, Ocaktan cevap verememişti.
 
Akşamın haberi hayal mahsulü!
 
Haber de adı geçen isimler haberi tek tek yalandı. İlk yalanlama Aydın Doğan'dan gelmişti. Doğan: "Akşam Gazetesi’nin bugünkü nüshasında manşetten verilen ‘Beykoz Konaklarında Sır Toplantı’ başlıklı haberin gerçekle ilgisi yoktur. Böyle bir toplantı olmamıştır. Masa başında hazırlanmış bu hayal mahsulü haber karşısında ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum." 
 
Hüsamettin Özkan ise "Hiçbir doğru yanı yok. Hiçbir hakikat tarafı yok" diye haberi yalanlarken KOÇ Holdingten yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: "Böyle bir görüşme olmamıştır. Kaldı ki, siyasetin tüm tarafları ve iş dünyası çevrelerinin yıllardır var olan dostluk ilişkileri içerisinde gerçekleştirebileceği görüşmelerin siyasi komplo teorileri ile yansıtılması; demokrasimiz ve basına duyulan güven açısından da son derece sakıncalı ve üzücüdür. Bu vesileyle Koç Topluluğu'nu siyasetin oluşumuna katkıda bulunan, siyaseti tasarlayan konuma itmeye çalışan iddiaların tümüyle yalan olduğunu bir kez daha basın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız."
 
Haberde ismi geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise bugün yaptığı yazılı açıklamada haberi şu şekilde yalanladı: “Adı geçen dostlarımla uzun yıllara dayanan tanışıklığım ve dostluğum vardır. Kendileriyle zaman zaman görüşürüm” dedi. Sarıgül “Özellikle Başbakan Yardımcım Sayın Özkan ile siyasi yakınlığım uzun yıllara dayanır. Ayrıca bu dostluğumuz sır değil herkes tarafından bilinen bir gerçektir” (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com