Mustafa Sarıgül'den bomba açıklamalar!

Mustafa Sarıgül'den bomba açıklamalar!
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül 10 yıl önce yaşadıklarını unutamıyor.
Kısa süre önce ihraç edildiği CHP'ye tekrar kabül edilen, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül 10 yıl önce CHP Kurultay'ında yaşadıklarını kendisine ziyarete gelen meslek kuruluşları temsilcilerine anlattı.
 
 29 Ocak 2005 yılındaki CHP kurultayında dönemin Genel Başkanı Deniz Baykal’a rakip olan Sarıgül, kurultayda tartışma sonrasında Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ile tartışmıştı. Sarıgül o olay için  "Erzen bana tuzak kurdu. Hayatımı kararttı. O kurultayda beni sinirlendirip, tahrik etti.  Bu hareketi siyasette 10 yılıma maloldu. Ondan hesap soracağım. Ateş Ünal benim kırmızı çizgimdir” dediği iddia edildi.
 
Yandaş Akşam Gazetesi'nde yer alan haber sanki CHP'yi bölmek, parçalamak için kaleme alınmış şekilde servis edilmiş. Daha önce de defaatla ifade ettiğimiz gibi AKP, Mustafa Sarıgül'ün CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasından korkuyor. Bu yüzden de belli aralıklarla yandaş medya CHP ve Mustafa Sarıgül'e saldırıyor. Haber de yer alan ifadeleri Mustafa Sarıgül'ün kullanmayacağı kamuoyunun malumudur. Çünkü Mustafa Sarıgül bir sosyal demokrata yakışır şekilde; kinden, nefretten uzak, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan yapıya sahip. 
 
İşte Akşam Gazetesi'nde yer alan o ifadeler:
 
İstanbul Umum Esnaflar, Minibüsçüler ve Servisçiler Derneği yöneticilerinin de bulunduğu kabulde Sarıgül, Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen için, “Erzen, o gün beni tahrik etti. Siyasette 8-10 yılıma mal olarak, hayatımı kararttı. Onun yüzünden genel başkan seçilemedim.  Gidin başkana söyleyin, kendisinden hesap soracağım. Basında barıştığımıza ilişkin haberler çıkıyor. Bunların hepsi yalan. Barışmadım, ben hesap soracağım. Ateş Ünal benim kırmızı çizgimdir” dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com