Mustafa Sarıgül’den çarpıcı açıklamalar

Mustafa Sarıgül’den çarpıcı açıklamalar
Sarıgül "Eğer 200 kilometre metro hattı yapamazsam bir daha aday olmam."

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül CNN TÜRK’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hükümetin ‘paralel’ yapı diye Gülen cemaatine zulüm yaptığını savunan Sarıgül seçimi kazandığı takdirde gerçekleştireceği projelerden bahsetti.

’5 yılda 200 kilometre metro yapmazsam bir daha ki dönem aday olmam’ diyen Sarıgül kentteki ‘Topbaş döneminde yapılan’ mevcut 64 kilometre metronun yetersizliğini örnekleriyle anlattı.

Sarıgül “Bizim kampanyamız, birçok ilklere ve öykülere sahip olmakla birlikte ötekisi olmayan bir anlayışta devam etmektedir. Ben sadece bana oy verenlerin başkanı olmayacağım; bana oy vermeyen yurttaşlarımın da başkanı olacağım. Ben yüzde 50′nin değil yüzde 100′ün başkanı olacağım. Türkiye’yi yöneten iktidar, ‘bana oy verenler benim; vermeyenler ne yaparsa yapsın’ diyor.” dedi.

İşte Sarıgül’ün seçim vaadlerinden bazıları;

“GEZİ PARKINI AÇACAĞIZ”

“Taksim’de bireysel olarak gezebilirsiniz ama toplu olarak ne yaparsaniz yapın yasak. Haksızlıklara karşı, yurttaşlarımın bana verdiği destek ile elbette öfkelenirim. Bana yumurta atan AKP’li gencin evine, 30 Mart Büyük Zafer’imiz sonrasında gideceğim ve onu gözlerinden öpeceğim. AKP’nin, seçim sürecinde, bizim koordinasyon merkezlerimize ve astığımız bayraklara yönelik yaptığı saldırılar karşısında vakur duruyoruz.”

ahmet-hakan-sarigul.jpg

YOLSUZLUK İDDİALARI HAKKINDA

“Başbakan’ın ortaya attığı iddialar, Baykal’ın 2005 CHP kurultayında bana karşı siyasi olarak hazırlattığı dosyalardan ibarettir. Şu dakika itibarı ile benim hakkımda açılmış en ufak bir dava dosyası dahi yoktur.”

“TOPBAŞ YERİNE BAŞBAKAN KONUŞUYOR”

“Biz seçim kampanyası sürecinde Kadir Topbaş ile çok fazla karşılaşamıyoruz; karşımıza her yerden Başbakan çıkıyor. Ben Berkin’in de Ecesu’nun da hesabını soracağım. Gülen Cemaati’ne yapılanları doğru bulmuyorum, dershanelerin kapatılmasına da karşıyım. Sosyal yardımları, mahalle muhtarlarımız eli ile hiçbir ayrım yapmadan dağıtacağız.

 

TRAFİĞİ NASIL ÇÖZECEK?

“Bir şehrin planlı büyümesi gerekmektedir; plansız büyüyen şehir, trafik sorunu yaşamaya mahkumdur.Trafik sorunu ile ilgili öncelikli olarak yapılması gereken, toplu taşıma sistemini çok daha iyi bir seviyeye getirmektir. 5 yılda, 200km metro yapmadığım takdirde bir dahaki döneme asla aday olmayacağım.İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinin 10 milyar dolarlık kısmını trafik sorununun çözümüne ayıracağım. İstanbul’da bütün yükleme, boşaltma ve temizleme işleri gece 12 ile 4 arasında yapılacaktır. İstanbul’da toplu taşıma araçları 7/24 çalışacaktır.”

TOPBAŞ NEDEN PARK YAPAMIYOR?

“Sayın Kadir Topbaş, Hadımköy’deki askeri araziyi alıp Kiptaş -Konutları yapıyorsun da aklına hiç kent parkı yapmak gelmiyor mu? İstanbul’da kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarı ne yazık ki sadece 2 metrekare’dir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak şehrin yararına olan hiçbir projeye karşı değiliz. 3. Havaalanı projesine karşı değiliz fakat yapılacağı yere kesinlikle karşıyız. 30 Mart sonrası Ankara’daki hükümet hala orada kalmaya devam ederse, onlarla gidip 3. Havaalanı Projesi’nin yeri hakkında konuşacağım.
Kanal İstanbul Projesi ile İstanbul Boğazı mahvedilmiş olacaktır ve tüm İstanbul’u ne yazık ki çürük yumurta kokusu kaplayacaktır. İstanbul’un imar planlarını en kısa sürede güncelleyip 2B’leri, hak sahiplerine uygun fiyatlara vereceğiz. (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com