Mustafa Sarıgül'den İstanbullulara büyük söz!

Mustafa Sarıgül'den İstanbullulara büyük söz!
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'den İstanbullulara büyük söz!
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Sarıgül Cumhuriyet Bayramı'nda önce Boğaz'daki havai fişek gösterilerini izledi. Burda gazetecilerin "ne zaman aday olacaksınız" sorusuna Sarıgül Kasım ayını işaret etti. "Kasım önemli bir ay, güzel bir ay. İstanbul için de güzel bir ay olacak. Kasım ayı içerisinde bütün İstanbullular bekledikleri güzel bir haberi inşallah alacaklar. Kasım ayında İstanbullular hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden, ötekisi olmayan bir anlayışla inşallah müjdeli haberi alacaklar." dedi.
 
Burdan Şişli Belediyesi'nin Küçük Çiftlik Park'ta düzenlediği konsere katılan Mustafa Sarıgül konserden önce sahneye çıkarak kısa bir konuşma yaptı. Sarıgül Cumhuriyet Bayramı'nın Türkiye'nin en büyük Bayramı olduğunu belirterek " Mustafa Kemal ve arkadaşları Cumhuriyet demeseydi,inançlara saygılı laiklik demeseydi, demokrasi demeseydi, bu meydanlarda özgür ve mutlu bir şekilde olamazdık. Bugün herkes özgürce kendi töresini, kendi geleneklerini yaşıyorsa bunu Mustafa Kemal'e borçludur" dedi.
 
'CUMHURİYET'İN 91. YILINI TAKSİM MEYDANINDA KUTALAYACAĞIZ'
 
Mustafa Sarıgül İstanbullulara söz verek "Cumhuriyet'in 91. yılını seneye bugün, bu saatlerde Cumhuriyetimizi demokrasimizi söz veriyorum Taksim meydanında hep beraber kutlayacağız. Diren Taksim, diren Taksim evlatların geliyor. Taksim Meydanını barışa, özgürlüğe demokrasiye cumhuriyetin kutlanmasına kapatanlar bilmelilerki bu meydanları susturamazlar, bizi korkutamazlar, Sarıgül'ü durduramazlar. Bizi durduracaklarını, susturacaklarını, korkutacaklarını zannediyorsa biz burada şunu ifade etmek istiyoruz: 'böyle gelmiş böyle gitmez', 'İstanbul'dan geldiniz, İstanbul'dan gideceksiniz" dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com