Mutlu çiftler daha çok kilo alıyor!

Mutlu çiftler daha çok kilo alıyor!
Evliliklerinde mutlu olan çiftlerin daha fazla kilo aldığı belirtildi. Araştırmaya göre bu çiftler başka birini bulmaya daha az motive oldukları için 'kendini koyuveriyor'.
ABD'de yapılan bir araştırmada mutlu evliliğin daha fazla kilo almayı öncülük ettiği edildi. ABD'li uzmanlar 169 evli çifti beş yıldan fazla bir süre izleyerek evlilik ve kilo alma ilişkisini inceledi. İnceleme sonucunda kanaatkar yeni evli çiftlerin bir başka flörte daha az motive oldukları için daha fazla kilo almaya meyilli oldukları ortaya çıktı.
 
Araştırmaya öncülük eden Psikolog Andrea L Meltzer "Ortalama evliliklerinden hoşnut olan çiftlerde, ayrılmak fikri çok az düşünülüyor ve zamanla daha fazla kilom alıyorlar. Buna karşılık ilişkilerinden daha az hoşnut olan çiftler zamanla daha az kilo alıyor" dedi. 
 
Texsas eyaletinin Dallas kentindeki Southern Methodist Üniversitesi uzmanları bulgularının kaliteli ilişkinin sağlığa faydalı olduğu yönündeki standart inanışa meydan okuduğunu söyledi. 
 
Dört yılda boyunca 169 ilk kez evlenmiş çiftler bir yılda iki kere incelendi. Bu incelemede evlilikteki memnuniyeti ve boşanma adımı atıp atmadığına bakıldı. Ayrıca boy ve kilosu rapor edildi. 
 
Sonuçta mutsuz çiftlerde boşanma fikrinin ağır bastığı ve daha az kilo aldığı gözlemlendi. Uzmanlara göre bu sonuçlar insanların sağlıklarından çok kilolarını düşündüğü fikrini akla getirdiğini söyledi. 
 
Araştırma Health Psychology dergisinde yayımlandı.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com