Mutluluk çubuğuna ceza

Mutluluk çubuğuna ceza
Bursa’da bar ve kafelerde paraya ihtiyacı olan genç kızları kandırıp, fuhuş batağına sürükleyen 8 sanık hakkında 2 ile 18 yıl arasında değişen hapis ve para cezası verildi.

Genç kızları fuhuşa sürükledikleri ileri sürülen 17 sanığın yargılanması tamamlandı. Mahkeme, mutluluk çubuğu taktırıp kızlarla para karşılığı ilişkiye girdiği iddia edilen 75 yaşındaki Hüseyin A. ile kız kardeşi ve sevgilisini pazarladığı iddia edilen Ahmet S.’nin (30) de aralarında bulunduğu 8 sanık hakkında 2 ile 18 yıl arasında değişen hapis ve para cezası verdi.
55 yaş küçük kızlarla ilişkiye girdi

Şüpheliler arasında, ABD’de mutluluk çubuğu taktırdığı belirtilen ve kendisinden 55 yaş küçük kızlarla bin 500 lira karşılığı ilişkiye girdiği öne sürülen 75 yaşındaki Hüseyin A. ile kız kardeşi ve sevgilisini para karşılığı fuhuşa sürüklediği iddia edilen Ahmet S. dikkat çekti. Şüpheliler Hüseyin A. ve Ahmet S. ile Yakup B,. Azize Y., Mehmet I., Gülhanım Ş., Nurdan Ş., Zehra C., Nurten Ş., Orhan Ö., Gonca S., Mehmet A., Kader S., Alpaslan B., Nail A., Dilek K. ve Selçuk Ç., polisteki işlemlerinin ardından nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Yakup B. tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mutluluk çubuğu ceza getirdi

Haklarında Bursa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ’Suç örgütüne üye olmak’, ’Bir kimseyi fuhuşa teşvik etmek", ’Fuhuş için yer temin etmek’ ve 'Uyuşturucu madde bulundurmak" suçlarından dava açılan tutuklu Sanık Yakup B. ile 16 tutuksuz sanık son kez hakim karşısına çıktı.

Sanıkların suçlamaları kabul etmediği yargılama sonunda mahkeme heyeti, mutluluk çubuğu taktırarak mutluluk arayan Hüseyin A.’ya ’fuhuşa yer temin etmek’ suçundan 3 yıl hapis ve 30 bin TL para cezası, kız kardeşine ve sevgilisine fuhuş yaptıran Ahmet S.’ye 15 yıl hapis ve 100 bin TL para cezası verdi.

Sanıklara 2 ile 18 yıl arasında değişen ceza

Diğer sanıklar Yakup B. 18 yıl hapis ve 120 bin TL para cezası, Azize Y. 6 yıl hapis ve 30 bin TL para cezası, Gülhanım Ş. 6 yıl 6 ay hapis ve 40 bin TL para cezası, Nurdan Ş. 4 yıl ve 30 bin TL para, Zehra C. 2 yıl hapis 10 bin TL para cezası, ’Uyuşturucu temin etmek’ ile suçlanan Mehmet I. ise 4 yıl 2 ay hapis ve 30 bin TL para cezasına çarptırıldı. Tutuksuz sanık Ahmet S.’nin tutuklanmasına karar veren mahkeme heyeti aynı davada yargılanan Nurten Ş., Orhan Ö., Gonca S., Mehmet A., Kader S., Alpaslan B., Nail A., Dilek K. ve Selçuk Ç.’nin ise beraatlerini kararlaştırdı.
(SRE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com