Mutsuzlar ama ayrılamıyorlar

Mutsuzlar ama ayrılamıyorlar
İngiltere'de yapılan bir araştırmada 3.6 milyon çiftin mutsuz olduğu halde ekonomik nedenlerle ayrılamadıkları ifade edildi.
Ekonomik nedenlerle evliliklerin yanında ekonomik nedenlerle boşanamamak da yaygın hale geldi. İngiltere'de bir hayır kurumu tarafından yapılan araştırmada ülkede 3.6 milyon çiftin birlikte ev satın aldıkları veya kiraladıkları için mutsuz olmalarına rağmen ayrılamadıkları ortaya çıktı. Araştırmaya göre bu rakam geçen yıl elde edildi. 
 
Shelter (Sığınak) adlı yardım kuruluşu hazırladığı raporda ayrılan iki çocuklu bir çiftin hala iki kişilik yatakta beraber yattığını, çünkü yatak almaya paralarının olmamasının yanında başka odalarının da olmadığını söylediklerini aktarıyor. Raporda ayrıca duygusal nedenlerden çok ekonomik nedenlerle milyonlarca çiftin ayrılmayı ertelediği bilgileri yer aldı. 
 
Rapora göre geçen birkaç yılda iki milyon insan ayrılmak için zamanından önce hareket ettiğini kabul ediyor. Çünkü yalnız yaşamaya gücü yetmiyor. Shelter yöneticisi Campbell Robb "Ev fiyatlarının insanların yaşamlarında ve ilişikilerinde olağanüstü etki yaptığını bu rapor gösteriyor. Taşınmak artık hayatta büyük bir karar oldu. Birçok insanın diğeri olmadan yaşayamayacağını söylemesi şaşkınlık yaratıcı düzeyde" dedi. 
 
Araştırma İngiltere'de 5 bin 400 yetişkin arasında yapıldı. psikolog Dr. Linda Papadopoulos raporu değerlendirirken "Çoğu çift idela durumun dışında para sorunu nedeniyle birlikte yaşıyor. Bu ilişkilerine zarar verir" dedi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com