Muvazzaf askerler adliyede

Muvazzaf askerler adliyede
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın eskort kızları kullanarak askeri belgeleri ele geçiren şebekeye yönelik yürüttüğü soruşturmanın son dalgasında gözaltına alınan 47’si muvazzaf asker, biri emekli albay, biri de sivil memur, toplam 49 zanlıdan 25”i İzmir A

Zanlılar Cumhuriyet Savcısı’na ifade vermeye başladı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne 2009 yılında e-posta ile gelen ihbar sonrasında başlatılan muvazzaf askerlere kadar uzanan fuhuş, şantaj, tehdit, eskeri bilgilerin ele geçirilmesi operasyonunda bugüne kadar 13’ü muvazzaf asker 45 kişi tutuklandı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü operasyonda şebekenin fuhuş kanadını yürüttüğü önesürülen Denizli Pamukkale Üniversitesi öğrencisi 25 yaşındaki N.K. ile Marmaris’teki marinanın sahibi işadramı B.Ö.’nün gözaltına alınıp tutuklanmasıyla başlayan operasyon önceki gün 3. dalga olarak daha çok askerlere yönelik gerçekleşti.

İzmir Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı’nın isteğiyle 16 ilde 47’si muvazzaf asker, biri emeli albay, biri de sivil memur olan toplam 49 zanlı gözaltına alındı. İzmir’deki Merkez komutanlığı’nda ilk sorguları yapılan ve sağlık kontrolünden geçirilen zanlıların 25”i bu sabah erken saatlerde İzmir Adliye’sine mahkumların getirildiği kapıdan araçla sokularak sorguları yapacak Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı’nın bulunduğu kata götürüldü. Adliye’ye getirilen zanlarından beşinin kadın olduğu dikkat çekti. Kadın zanlılarından birinin birinin askeri sivil memur, birinin kadın albay, birinin de kadin binbaşı olduğu öğrenildi. Zanlalılardan üçünün emekli asker kalanının da muvazzaf olduğu belirtildi. İlk grubun sorgusunun tamamlanıp mahkemeye sevkedilmesinin ardından kalan grubun Adliye’ye getirileceği bildirildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com