Müyesser Yıldız'dan şok iddia! 'Öcalan bu hafta tahliye olabilir'

Müyesser Yıldız'dan şok iddia! 'Öcalan bu hafta tahliye olabilir'
Odatv yazarı Müyesser Yıldız, Abdullah Öcalan'ın 'gizli' denilen fotoğraflarının, 17 Aralık operasyonunun haftasında yayınlanmasını 'tahliye'nin habercisi olabileceğini iddia etti.

Cemaat ile AKP arasında son olarak yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla iyice alevlenen savaş gündemi meşgul ederken, gözden kaçan esas mevzular neler?

Müyesser Yıldız, Ermenistan ve Kürdistan projelerinin hız kazandığını ileri sürerken, tüm bu gelişmelerin, Abdullah Öcalan'a tahliye yolunu aralayabileceğini yazdı.

İşte Müyesser Yıldız'ın çarpıcı yazısından önemli satırbaşları:

Boks maçına dönen Erdoğan-Gülen savaşını keyifle izlediğinizi biliyorum. Keyfinizi biraz kaçıracağım için peşinen affola. Dikkat!.. Bu hafta birden bire teröristbaşının “tahliyesi” gündeme düşebilir.
 
Nasıl mı?
 
Önce “yolsuzluk savaşı” arasında, birbiriyle bağlantılı “Kürdistan-Ermenistan” projeleri konusunda gözden kaçanları özetleyeyim:
 
Yolsuzluk krizi patlamadan hemen önce Barzani’ye yakın bir televizyonu, hava durumu raporunda Türkiye’ye ait 7 şehri “Kürdistan” haritasında gösterdi. Sadece Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’dan ses çıktı. Çıkan ses de, “Bu yapılanlar dostluğa, kardeşliğe yakışır mı? Uygun olur mu? Ben bunu ciddiye alınacak bir husus olarak görmüyorum” demekten ibaretti.
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in, “kesinlikle yayınlanmayacak” garantisiyle çekilmesine izin verdiği “İmralı’daki Öcalan” fotoğrafları, yolsuzluk krizinin ortasında "sızdırıldı". Bunları kimin “sızdırdığı” anlaşılamadı, lâkin Türkiye “yeni Öcalan” imajıyla tanıştırılmış oldu. Demirtaş, önümüzdeki günlerde İmralı’da çekilmiş daha iyi fotoğrafları halkla paylaşacaklarını duyurdu.
 
Birkaç ay önce Diyarbakır’da “Kürdistan” adını kullanan dernek kapatılmışken, yolsuzluk krizi arasında Barzani Diyarbakır’da “Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi”ni kurdurdu, gık çıkmadı.
 
Ve nihayet dünya devi arama motoru Google’dan, “çözüm sürecine” destek geldi... İmralı Cezaevi’ne sansürü kaldıran Google Earth, adanın haritadaki konumunu açık göstermeye başladı.

Müyesser Yıldız'ın yazısının devamına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com