Muzaffer İzgü konuştu

Muzaffer İzgü konuştu
"Zıkkımın Kökü" adlı kitabı Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "ergenlik çağındaki öğrencilere uygun olmadığı" gerekçesiyle sansürlenen Muzaffer İzgü, "İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum; kınıyorum, ayıplıyorum" dedi.

"Zıkkımın Kökü" kitabının bugüne kadar 26 baskı yaptığını belirten Muzaffer İzgü, "Toplam 154 kitap yazdım, bunun 97'si çocuk ve gençlik kitabı. Ben gence de çocuğa da ne yazacağını bilen bir insanım" diye konuştu.
 
Muhalif gazeteye konuşan ve “bu bir yasakçı kafanın marifetidir” diyen İzgü, AKP iktidarını eleştirerek; "Şeker Portakalı', 'Fareler ve İnsanlar'a sansür uygulamaya çalıştılar. Sonra Bakan serbest açıklaması yaptı. Birinin dediğini öbürü tutmuyor. Uygulamaya bakın siz, söyleme değil. Tepki gelince geri adım atıyorlar. Sonra tekrar devam ediyorlar" dedi.
 
"Zıkkımın Kökü" adlı kitabın sinemaya da uyarlandığını ve 17 ödül aldığını hatırlatan usta yazar, "Sırtını edebiyata dayayan bir yapıttır bu. Sansür bir baskı aracıdır. İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum; kınıyorum, ayıplıyorum. Bunu okuyucu da yutmayacak, öğretmen de öğrenci de yutmayacak" diyerek tepkisini dile getirdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com