MYANMAR'dan işadamları Kütahya'da

MYANMAR'dan işadamları Kütahya'da
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonunca (TUSKON), 115 ülkeden 2 binden fazla yabancı, yaklaşık 3 bin Türk işadamının katılımıyla düzenlenen ''Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü'' etkinliğine katılmak üzere Türkiye'de bulunan Myanmarlı 5 işadam

Kütahya İşadamları Derneğinden (KÜTİAD) yapılan yazılı açıklamaya göre, derneğin daveti üzerine kente gelen işadamları, sektörleriyle ilgili işletmelerde incelemeler yaptı.
KÜTİAD Başkanı Mehmet Ceylan ve dernek yönetim kurulu üyelerinin eşlik ettiği işadamları, Beyhanlar Gıdanın yanı sıra Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Bemka, Seher ve Erefe tekstilin yanı sıra Özmaltaş Maden firmalarının tesislerini gezdi.
Myanmar'da tekstil fabrikası bulunan Naeem Khin, ülkesinden bazı işadamlarının TUSKON aracılığıyla Türkiye'de yatırımlar yaptığını belirterek, ''Türkleri çok sevdik. Eğer uygun ortam oluşursa bir Türk ortakla çalışmak isterim'' dedi.
Ülkesinde inşaat ve tekstil işiyle uğraşan Zaw Min Farook da, Türk işadamlarıyla her türlü ortaklığa hazır olduğunu bildirdi.
Mehmet Ceylan, TUSKON'un özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelere önemli imkanlar sağladığını duyurdu.
Dünyanın her yerinden farklı sektörlerde faaliyet gösteren çok sayıda işadamını bir araya getirerek Türkiye'nin ticaret hacmine katkı sağlayan TUSKON'un etkinliklerinin süreceğini ifade eden Ceylan, şunları kaydetti:
''Biz de derneğimizin çatı kuruluşu olan TUSKON'un bu faaliyetlerinden azami ölçüde yararlanmak istiyoruz. İlimizde faaliyet gösteren iş adamlarını bu tür etkinliklere davet ediyoruz. İlimizin dünya markası firmaları Güral Porselen, Kütahya Seramik ve Özçınarlar Yağ, Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü organizasyonuna stant açarak katıldı. Ayrıca 9 firma da işbirliği yapmak için etkinlikte yer aldı. Umarım güzel bağlantılar kurulur.'' 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com