Nafi Güral Fen Lisesi öğrencilerinden ziyaret

Nafi Güral Fen Lisesi öğrencilerinden ziyaret
Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi öğrencileri okul adına çıkartacakları dergi adına Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ile röportaj yaptılar.

Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi öğrencileri okul adına çıkartacakları dergi adına Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ile röportaj yaptılar.
Nafi Güral Fen Lisesinin seçkin bir lise olduğunu üniversite sınavlarında gözlerin Nafi Güral Fen Lisesi üzerinde olacağını ifade eden Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe; “Kütahya'da Milli Eğitim Alanında alt yapı eksikliklerimiz tamamlanıyor. Köylerde ortaöğretim alanında okullaşma oranında sorunlarımız var. İlköğretimden sonra Liseye devam sorunu oluyor. Bunun içinde yurtlar yaptırıyoruz ve okul inşaatlarımızda hızla devam ediyor” dedi.
Kendilerine göre yeni nesilin daha geniş gördüğünü ve farklı baktıklarını onun içinde kamuda aldıkları görevlerde çok daha başarılı olacaklarını ifade eden Kocatepe; “Toplum olarak bilgisayarı yanlış kullanıyoruz. Öğrencilerimiz yemek ve ders zamanlarında oyun oynamayı tercih ediyorlar. Bilgisayar gerektiğinde ve zamanında ders için kullanılmalı 1 saniyenin bile geriye dönüşü olmuyor” dedi.
Merkezi Kütahya olan ve 4 ili kapsayan Kalkınma Ajansı konusunda da çeşitli bilgiler veren Kocatepe; “Bununla ilgili kalkınma kurullarımız var. Sizler, gelecekle alakalı olduğu için bu ajanslar hakkında bilgi sahibi olun” dedi.
Kütahya'da herkesin ağzında bir sigara olduğunu ve bunun yanlış bir uygulama olduğunu anlatan Vali Kocatepe; “Kütahya'da herkesin ağzında bir sigara var. Bunun ulu orta yapılması yanlış. Gelecek olan nesiller için büyüklerin bu konuda daha dikkatli olması gerek ama bunu yapmıyorlar. O nedenle de gençler büyükleri bu konuda uyarmalı” dedi.
Ziyarette Nafi Güral Fen Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Mustafa Orhan, Öğretmen Gülsen Çetin, Öğrenciler Bayram Bulut ve Kübra Tetik bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com