Nafi Güral'dan 'Uçun' tavsiyesi

Nafi Güral'dan 'Uçun' tavsiyesi
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Nafi Güral, Zafer Havalimanı'nda uçuşların iptal edilmemesi için bölge halkının yolculuklarında uçak kullanmasını tavsiye etti.
KUTSO Başkanı ve işadamı Nafi Güral, Zafer Havalimanı'nda seferlerin iptal edilmemesi için bölge halkının gereken doluluğun sağlanmasında kendilerini görevli sayması gerektiğini bildirdi.
 
“HAVAYOLLARINI DESTEKLEMEDE KENDİMİZİ GÖREVLİ SAYMALIYIZ”
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Ala Restorant'ta düzenlenen toplantıda konuşan Güral, “Bilindiği gibi, yılların hayali havaalanımız açıldı ve iki hava yolu şirketi de burada hizmet vermekte. Ancak havayolu şirketlerinden bir tanesi yeterli müşteri olmamasını gerekçe göstererek 6 Eylül’den itibaren uçuşlarını durduracağını anons etti. İptal nedeni ile ilgili olarak yapılan görüşmelerimizde, orta boy uçakların ortalama 135 yolcu kapasitesi olmasına rağmen, Pegasus uçaklarının 180-200 yolcu kapasiteli olduğu, bu nedenle doluluklarda beklenen yüzdenin yakalanamadığı, dolayısıyla da verimli olmadığı, bu nedenle uçuşların iptal edilmesi mecburiyeti doğduğunu ifade etmişlerdir. Yapılacak en önemli görevimiz, Zafer Havaalanı'ndan yararlanan bölge insanlarının uçak yolculuğunu tercih etmelerinin sağlanması gerektiğidir. Hem THY, hem de Pegasus doluluklarının artırılması için destek verilmesi halinde, iptal gerekçesinin ortadan kalkacağı bilinmeli ve tüm gücümüzle doluluk sağlanması için kendimizi görevli saymalıyız” dedi.
 
TOBB ÜYELERİNE ÖZEL SALONLA HİZMET
Havayolu firmalarının da ticaretleri nispetinde belli bir yerde kalabileceğini, yapılan ticaretin de sürdürülmesi için bölge halkının bütün imkanları ile havayollarını desteklemesi gerektiğine vurgu yapan Güral, Zafer Havalimanı'nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) üyelerinde özel bir salon tahsil edildiğini söyledi.
Güral, “Zafer Havalimanı'nda Kütahya Ticaret ve Sanayi Odamız üyeleri için hazırlattığımız CİP özel salonunu bizler Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine üye olan herkese hizmet vermesi için hazırlattık. Zafer Havalimanı'nda uçuş yapacak olan birlik üyeleri eşleri, çocukları ve yakınları ile bu odaları rahatlıkla kullanabilecekler. Burada olmazsa olmaz olan, bizim bu uçuşları yolculuklarımızda uçağı kullanmak suretiyle desteklememiz gerek. Eğer biz bu desteği sağlamaz isek ve uçuşlar da iptal edilirse yapılacak çok fazla bir şey kalmaz. Şunu da unutmayalım, duran veya iptal edilen bir şeyi yeniden başlatmak, yeniden hayata geçirmek, onu ilk başlatılmasından daha zordur. Buna fırsat vermemeliyiz ki onların da “Yolcu kapasitesinden kaynaklı” gerekçeleri ortadan kalksın” diye konuştu.
 
“ULAŞIMI OLMAYAN YERİN HARİTADA YERİ YOKTUR”
Konuyu, Zafer Havalimanı'nın hizmet verdiği Afyonkarahisar ve Uşak illerinde de gündeme getirdiğini, bu illerin de hava yollarını kullanmaları için görüşmelerde bulunduğunu kaydeden Güral, “Takdir edilir ki ulaşımı olmayan yer “haritada yok” demektir. İstediğiniz kadar güzel, zengin yerlerin sahibi olun. Eğer oraya ulaşamıyorsanız orası sizin değildir demektir. Günümüzde ulaşım denilince hava yolu akla geliyor. Karayolu ile ulaşım artık insanlara ilginç gelmiyor. Türkiye’nin dünyaya bağlanması ve Kütahya’nın da Türkiye ile dünyaya bağlanması olmazsa olmazlarımızdandır. Havayolu ulaşımı Kütahya’nın gelişimi için çok önemli bir faktördür. Zaten gelişimimizden mutlu değiliz. Eğer bu seferler de iptal edilirse Türkiye’nin gelişiminin çok daha gerisinde kalırız” şeklindeki ifadeleri kullandı.
 
Nafi Güral, Zafer Havalimanında seferlerin iptal edilmemesi için özel gayretlerine devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
 
Düzenlenen toplantıda KUTSO Meclis Başkanı ve Üyeleri ile KUTSO Kadın Girişimciler Başkan ve Üyeleri de hazır bulundu.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com