Nagehan Alçı'dan Atatürk'le ilgili şok sözler!

Nagehan Alçı'dan Atatürk'le ilgili şok sözler!
Gazeteci Nagehan Alçı, Mustafa Kemal dönemindeki uyugulamaların, "zalimce" olduğunu iddia etti!

Sansürsüzhaber.com CNN Türk ekranlarında yayınlanan "Dört Bir Taraf" adlı tartışma programının moderatörlüğünü yapan gazeteci Nagehan Alçı, Cumhuriyet Dönemi'ndeki bazı uygulamaları sonderece zalim bulunduğunu ifade etti.

Gazeteciler Altan Öymen, Nazlı Ilıcak, Enver Aysever ve Nagehan Alçı'nın katıldığı programın bu akşam ki tartışma konusu, Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptal edilmesiydi. Törenlerin iptal edilmesi tartışılırken, Altan Öymen ve Nazlı Ilıcak iptal kararının gereksiz olduğunu belirttiler. Aynı fikirde olmadığını söylen Nagehan Alçı, Başbakan Erdoğan'ın törenlerin iptalini protesto eden CHP'lileri elitlikle suçlamasının arkasındaki nedenin Cumhuriyet ilk devirlerinde yattığını ifade etti. Bunun üzerine Öymen, Cumhuriyet Bayramlarının o dönemlerde, Batılı bir modernleşmenin gereği olarak balolar şeklinde kutlandığını bunun da elitlik olarak değerlendirilemeyeceğini söyledi.

KEMALİST REJİM ZALİMDİ!

Cumhuriyet dönemi uygulamalarının seçkinci bir karakter sergilediğini savunan Nagehan Alçı, Cumhuriyet'in kendi elitlerini yarattığını savundu.

Alçı söyle konuştu:

"Kemalist rejimin kurulduğu yıllarda, hem Takrir-i Sükun hem İstiklâl Mahkemleri, o dönemin son derece zalim bir dönem olduğunu gösteriyor. Kurulursa alternatif partiyi ben kurarım diyorlar. Ondan sonra Serbest Fırka'yı titreye titreye, zorla kurdurdular, sonrada kaptılar. Ondan sonra gelen ilk seçimlerde (1950 seçimleri) Atatürk'ün kurduğu CHP hezimete uğradı."

Gazeteci Altan Öymen, Tek Parti Döneminden sonra yapılan ilk seçimlerin 1945'te olduğunu belirttikten sonra, Nazlı Ilıcak, "o zaman CHP seçimleri hile ile kazandı" dedi. Öymen ise, Demokrat Parti'nin yeterli sayıda vekil ile katılmadığı seçimlerde mağdur edidiğini kabul ederek, mağdur olmasalardı dahi yeterli vekil sayısına sahip olmadıklarından iktidar şanslarının kalmadığını belirtti.

Nagehan Alçı daha sonra Atatürk'ün devlet adamlığının tartışmalı olduğunu iddia ederek, izleyicilerin tepkisini çeken, "İstiklal Mahkemleri çok zalim uygulmalardı" sözünü söyledi

TELEFONLARI KİTLEDİLER!

Programın ilerleyen saatlerinde, Nagehan Alçı rejinin Atatürk'ün devlet adamlığının eleştirilmesinden şikayetçi olan vatandaşların CNN Türk'ü aradığını söyleyince, programın diğer katılımcılarından Enver Aysever'in, "Nagehan senin tartışma kültürün olmadığı için bunlar yaşanıyor, bir şeyi söylüyorsun ardından devamını getirmeden bırakıyorsun" sözüne Altan Öymen de destek verdi.

Haber: Uğur Duyan

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com