Nagehan Alçı'dan ilginç iddia!

Nagehan Alçı'dan ilginç iddia!
Muhteşem Yüzyıl tartışmaları giderek hız kazanıyor. İşte Nagehan Alçı'nın o iddiası.

Başbakan Erdoğan'ın Kütahya'daki çıkışıyla yeniden gündeme gelen Muhteşem Yüzyıl tartışmaları giderek hız kazanıyor.

POLEMİĞİN ARDINDA MISIR VAR

Son olarak gazeteci Nagehan Alçı, Başbakan'ın Muhteşem Yüzyıl'a olan "Biz öyle bir ecdad tanımadık" sözlerinin sebebini Mısır'a bağlamıştı. Alçı, CNN Türk'te ekrana gelen Dört Bir Taraf programında Erdoğan'a yakın isimlerden aldığı bilgiyi paylaşmış ve Muhteşem Yüzyıl polemiğinin ardında Mursi ve Mursi'ye yakın Mısırlı devlet adamlarının olduğunu ileri sürmüştü.

MISIR'DAN TEPKİ

Alçı'nın iddiasına göre Erdoğan'ın son Mısır ziyaretinde ileri düzey devlet adamları kendisine yönelik şöyle demiş; "Ya bu nasıl şey? Siz ülkenizde bir dizi gösteriyorsunuz güya kendi ecdadınız diye saçma sapan entrikalar, haremler... Böyle bir diziyle yanlış örnek olursunuz"

BİLGİ KESİN DOĞRU

Bugün ise Taraf Gazetesi'ne konuşan Alçı iddialarının arkasında durdu. Taraf'a yaptığı açıklamada kaynaklarını açıklamayacağını belirten Alçı, iddialarının ise kesinlikle doğru oludğunun altını çizdi. Altı şunları söyledi; "Kaynaklarımı açıklayamam ancak, bu bilginin kesinlikle doğru olduğunu söyleyebilirim"

AYDINTAŞBAŞ: MISIR DEĞİL BAŞKA BİR ÜLKE

Konuyla ilgili Twitter'da açıklama yapan Milliyet'ten Aslı Aydıntaşbaş ise "Muhteşem Yüzyıl'ı şikâyet eden, Mısır değil başka bir ülke... . Kim diye sormayın" dedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com