Nagehan Alçı'dan Şok İddia!

Nagehan Alçı'dan Şok İddia!
Nagehan Alçı, Nedim Şener ile Ahmet Şık'ın gözaltına alınması karşısında beklemek gerektiğini söylerken Odatv ve Soner Yalçın ile ilgili inanılmaz bir iddiada bulundu...

Mirgün Cabas günün flaş gelişmesi olan gazeteci gözaltılarını ekranda tartışmaya açtı. Katılımcıları arasında Akşam yazarı Nagehan Alçı ile gazeteci Ragıp Duran'ın bulunduğu program çok ilginç diyaloglara sahne oldu.

Nagehan Alçı, Nedim Şener ile Ahmet Şık'ın gözaltına alınması karşısında beklemek gerektiğini söylerken odatv ve Soner Yalçın ile ilgili inanılmaz bir iddiada bulundu. Akşam yazarı, Soner Yalçın'ın Halk TV pazarlığı sonrası Deniz Baykal'a kaset şantajı yaptığını söyledi.

"Odatv çevresi ve Soner Yalçın, Deniz Baykal'a şantaj yapmış. 'Varan 2' diye bir kasete dökümana ulaşıp şantaj aracı olarak kullanılıyor ve Deniz Baykal, Önder Sav ve ekibinin tasfiye olması sağlanıyor. Halk TV pazarlığında Baykal'dan istediklerini alamayınca şantaj yapmışlar. Yakında başka yerlerden de duyacaksınız zaten. Ben bugün teyit ettirebildim."

RAGIP DURAN'DAN ALÇI'YA: DEDİKODUYU BİLGİ DİYE PAYLAŞMA!

Alçı'nın iddiası stüdyoda şaşkınlıkla karşılanırken programa telefonla katılan Ragıp Duran, Alçı'yı topa tuttu. Duran, Alçı'nın sağda solda duyduğu dedikoduları gerçek bir bilgiyimiş gibi paylaşmasının gazetecilik olmadığını söyledi.

"Böyle sağdan soldan duyduklarımızı değil geçerli bilgileri paylaşmak gerekir. Bir gazeteciye yakışmayan bir tavırdır. Ahmet'i de Nedim'i de tanıyoruz, "halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek" gibi aslı astarı olmayan iddialarla sabah evlerinden gözaltına alındılar. Hükümetin yargı işini yapıyor şeklindeki tavrı da hiç gerçekçi değil. Bu iki arkadaş susturlmak isteniyor. Soner Yalçın'la evet ayırabiliriz, hatta herkesi ayrı ayrı konuşmak gerekir. Ama Deniz Baykal kasedi falan diplomatik şeyler bunlar. Bu olayda çok açık bir mesaj var. Hükümeti ve Cemaat'i eleştirmeyin diyorlar. Güç gösterisi yapılıyor. Ben çok sıkıntılıyım. Onlar suçlu değilki aklanmalarını bekleyelim. Bu mesleğin geleceği için çok net bir tavır almak gerek."

NAGEHAN ALÇI, MİRGÜN CABAS'I ELEŞTİRDİ

Ragıp Duran'ın sert eleştirisi hatta yer yer dalgasını geçmesi karşısında itiraz eden Nagehan Alçı aldığı bilginin doğruluğunda ısrar etti: "Ben bunu birinci elden sağlam bir istihbarattan aldım. Korsan değil yani."

Alçı programın ilerleyen bölümlerinde Mirgün Cabas'ı da eleştirdi. Sedat Ergin ve avukat Turgut Kazan'ın da konuk olduğu yayında eşit temsil olmadığını iddia eden Akşam yazarı 'burada 4'e karşı 1 güreşiyorum' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com