Nagehan Alçı'dan Zaman'a Bira Eleştirisi!

Nagehan Alçı'dan Zaman'a Bira Eleştirisi!
Zaman'ı önyargılı haber yapamka suçlayan Akşam yazarı Nagehan Alçı, gazetenin bira festivali yayınlarını eleştirdi...

Akşam yazarı Nagehan Alçı'dan Zaman gazetesine eleştiri geldi. Zaman'ın İstanbul'da düzenlenecek bira festivali'ne dönük yayınlarını eleştiren Alçı "Türkiye'de gerçek bir ifade ve inanç özgürlüğüne kavuşmak istiyorsak bize benzemeyenin yaşam hakkını savunmamız şart" dedi ve Zaman'ı önyargılı haber yapamka suçladı.

İşte Alçı'nın Zaman'a yönelttiği bira festivali eleştirisi:

(...)

Böyle bir prensipten yola çıkarak Zaman Gazetesi'ne bir eleştirim var. Zaman, yıllardır İstanbul'da düzenlenen Almanların meşhur Oktoberfest'ine (bira festivaline) öyle önyargılı yaklaşmış, o festivali öyle hatalı yansıtmış ki... 'Bira festivali bu kez İstanbul'da, sivil toplum örgütleri tepkili' manşetiyle verdiği haberi okuyunca zannediyorsunuz ki bu festival bütün kötülüklerin anası. Halbuki Oktoberfest İstanbul'da yıllardır yapılır. Eskiden Hilton Otel'de düzenlenirdi bu festival. Her yıl gider, İstanbul'da yaşayan Alman dostlarla akordeon dinler, Bavyera dansları yapıp dönerdik. (Festivalin çıkış yeri Münih'tir).

Nasıl ki laik yaşam tarzına sahip olanlar muhafazakar kesimin yaşam tarzına ve tercihlerine saygılı olmak zorunda ise tersi de geçerli. Ben Zaman Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın Fatih Altaylı'ya yönelttiği eleştirileri ne kadar doğru bulduysam, gazetesinin bira festivalini ele alışını o kadar taraflı ve yanlış buldum. Hele festivalin Antalya'da yapılan ayağının CHP'li belediye tarafından organize edildiğini hatırlatması son derece sakıncalı. Toplumdaki ayrışmalar böyle bir yaklaşım, bu tip bir dil ile keskinleşiyor. Lütfen bakış açımızı değiştirelim. Demokratik bir Türkiye'de isteyen bira içilen Alman festivaline, isteyen istediği dini cemaat toplantılarına gidebilir. Mini etekli bankacılar olduğu gibi, baş örtülü hakimler de olabilir. Biri birinin alternatifi değil. İstanbul gibi bir dünya kentinde Alman bira bayramı da kutlanacak, iftar sonrası etkinlikler de yapılacak...

Gazeteciler.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com