"Naklen" torpilin altından çıkan şok skandal

"Naklen" torpilin altından çıkan şok skandal
Suriye tezkeresi görüşülürken AKP'lilerin yaşadığı torpil kaygısına konu olan isim Yakup Akıncıoğlu, daha önce de suçlu bulunmuş!..
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, daha önce hakkında başlatılan soruşturmada suçlu olduğu tespit edilen Halk Eğitim Merkezi eski Müdürü Yakup Akıncıoğlu’nu AR-GE’nin başına getirmiş.
 
Halk Eğitim Müdürlüğü yaptığı dönemde, adı yolsuzluğa karışan Akıncıoğlu, yönetmelik gereği 3 yıl yöneticilik yapmaması gerekliliğine rağmen, Milli Eğitim Müdürü Özkan tarafından yakın arkadaşı diye AR-GE biriminin başına getirildi.
(Fotoğraf: Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan) 
 
Bir yolsuzluk soruşturmasında suçlu bulunan ve 3 yıl yöneticilik yasağı konulan Yakup Akıncıoğlu'na yapılan bu kıyak özellikle çok kritik bir görev olmasından dolayı, Adıyaman halkı ve Adıyaman basını başta olmak üzere kamuyou tarafından büyük tepkiyle karşılandı. 

Bakan puanlama sistemini torpilliler için mi değiştirdi?
 
AKP KIYAKLARI AKINCIOĞLU'NU BASAMAK BASAMAK YÜKSELTİYOR
 
Suriye tezkeresinin konuşulduğu sırada, AKP Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza Yetiş’in torpil isteği objektife böyle takılmıştı.

 
AKP'li Yetiş, Bakan Dinçer’den torpil ricasını şu cümlelerle dile getirmişti:

TBMM'den naklen torpil
 
“Sayın Bakanım, daha önce uzun süre yöneticilik yapan halen Adıyaman Ticaret Meslek Lisesinde öğretmen olarak çalışan Yakup A.’nın Kahire eğitim ataşesi olarak değerlendirilmesi hususunda; hürmetlerimizi arz ederim. Saygılarımla”. (NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com