Nakliyecilerin Gürcistan'da yaşadığı sorunlara çözüm arayışları

Nakliyecilerin Gürcistanda yaşadığı sorunlara çözüm arayışları
Uluslararası nakliyecilerin Gürcistan'da yaşadığı sorunları Acaristan Özerk Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileriyle görüşen TTSO heyeti, yedi başlık altında hazırladıkları raporu Gürcistan makamlarına iletti

TRABZON (AA) - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nca (TTSO) nakliyecilerin Gürcistan'da yaşadığı sorunlar, rapor haline getirilerek Gürcü makamlarına iletildi.

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, beraberindeki heyetle Gürcistan'ın Acaristan Özerk Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahmaz Sahavadze'yi ziyaret ettiklerini belirtti.

Ziyarette Türkiye ile Gürcistan arasında uluslararası nakliyat sektöründe yaşanan sorunları ele aldıklarını ifade eden Hacısalihoğlu, şunları ifade etti:

"Yedi başlık altında topladığımız sorunları Gürcistan makamlarına ilettik. Hazırladığımız rapor iki ülke arasında nakliyat sektöründe çalışan oda üyelerinin sorunlarını kapsıyor. Gürcistan hükumetinin, kendilerine iletilen sorunları çözeceğine inanıyorum. Rapordaki yedi başlık altında toplanan sorular geçiş belgelerine yazılan cezalar, Gürcistan'a transit geçişlerde alınan yol geçiş ücretleri, araçlarımızın tır park alanlarında bekletilmesi ve yolların bozukluğu, Azerbaycan dönüşlerinde yakıt depolarına ceza uygulaması, Gürcistan'da yapılan ihaleler sonucu kesilen astronomik cezalar, Türk araçlarının sigorta sorunu ve trafik cezalarının katlanması konularından oluşuyor."

Hacısalihoğlu, Türkiye için büyük önem taşıyan Sarp Sınır Kapısı'nın dünyanın en yoğun kara sınır kapısı olmaya doğru hızla ilerlediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Türkiye ile Gürcistan kara yolu güzergahı İpek Yolu'nun en hareketli kavşaklarından birini oluşturuyor. Bugün bu kapıdan yılda 286 bin tır ve 6,4 milyon insan geçiyor. Rakamlar hızla artıyor. Sarp Sınır Kapısı'nı en çok kullanan, uluslararası nakliyat yapan üyelerimizdir. Bu yoğunlukta gerek Sarp Sınır Kapısı gerekse Gürcistan geçişinde yaşanan sorunların çözüleceğine inanıyoruz."

 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com