Namaz Kılanlara Tazyikli Su!

Namaz Kılanlara Tazyikli Su!
Mısır'da 'Kıyamet Günü' olarak adlandırılan gün yarın...

Amaç, 1 milyon kişinin Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in koltuğunu bırakması için sokaklara dökülmesi. Muhalifler başkent Kahire'de bu rakama ulaşmayı amaçlarken, başta El Cezire olamka üzere bugün yayınlanan bir görüntü, 'halkın heyecanını daha da artıracak' şekilde yorumlanıyor.

Günlerden Cuma, yer Kahire; Nil Nheri üzerindeki Tahrir köprüsü. Polisin sert müdahalesinin sık sık ajanslara düştüğü isyanın ilk günlerinde, polis, köprü üzerinde namaz kılan kalabalığa tazyikli suyla müdahale ediyor.

Öte yandan, görüntülerde, polis araçlarının direksiyonunu göstericilerin üzerine kırdığı da görülüyor.

Bu görüntüleri Banu Güven'le Artı'da yorumlayan TRT Arapça Genel Yayın Yönetmeni Sefer Turan, "Burada halkın ilk kez polisle karşı karşıya geldiğinde nasıl bir direniş ortaya koyduğu çarpıcı şekilde görülüyor. Bu görüntüler, El Cezire'de ve diğer televizyonlarda yayınlandıktan sonra, 'Kıyamet Günü 'olarak adlandırılan ve 1 milyon kişinin katılamasının planlandığı yarınki gösteri öncesi Mısır halkını daha da heyecanlandıracaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Muhalefet yarın Kahire'de 1 milyon kişiyi toplamayı hedeflerken, yönetimden de karşı atak olarak değerlendiren bir adım geldi. Ülkedeki tüm tren seferleri durduruldu...

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com